تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
استقرار ارتش در سراسر تونس با شدت گرفتن اعتراض ها

مسؤولان تونسی در راستای اقدامات پیشدستانه به دلیل افزایش موج اعتراضات، تعدادی از نیروهای ارتش را در نزدیکی مقرهای حیاتی و تأسیسات مهم در پایتخت مستقر کردند.

به نقل از شبکه خبری المیادین، تعدادی از یگان های ارتش مقابل مقر دولت در القصبه و ساختمان تلویزیون و رادیوی دولتی و بانک مرکزی و وزارتخانه ها و تأسیسات نیرو با هدف ممانعت از حملات احتمالی تظاهرکنندگان مستقر شدند.

یک منبع مسؤول اعلام کرد که الباجی قائد السبسی، رئیس جمهوری تونس امروز (پنجشنبه) نشستی را با یوسف الشاهد، نخست وزیر برای بررسی وضعیت امنیتی و احتمال اعلام منع آمد و شد جزئی یا کلی در تونس تا زمان برقراری امنیت کامل برگزار می کند.

این در حالی است که چهارشنبه شب درگیری هایی میان تظاهرکنندگان و نیروهای پلیس در حومه پایتخت و برخی شهرهای غربی و جنوبی رخ داد.

از سه روز پیش شهرهای تونس شاهد اعتراضات گسترده به افزایش قیمت ها و وخامت اوضاع اقتصادی است. تظاهرکنندگان خواهان لغو قانون بودجه هستند.

این در حالی است که یوسف الشاهد جبهه مردمی را که شامل گروه هایی از احزاب چپ گراست به دست داشتن در این تظاهرات و تحریک مردم متهم کرد.

اما جبهه مردمی خواهان ادامه تظاهرات شده و برای برگزاری تظاهرات گسترده در ۱۴ ژانویه به مناسبت هفتمین سالروز انقلاب ۱۴ ژانویه ۲۰۱۱ که به سرنگونی نظام زین العابدین بن علی منجر شد، فراخوان داده است.

تعدادی از احزاب و نهادها و جمعیت ها اعلام کرده اند که روز یکشنبه ۱۴ ژانویه در راهپیمایی ملی مشترکی با عنوان "تونس انقلابش را پس می گیرد" شرکت خواهند کرد.

ائتلاف مخالفان که حزب جبهه مردمی رهبری آن را برعهده دارد چهارشنبه شب از تمامی مبارزان و حامیان خود در سرتاسر کشور خواست اعتراضات گسترده ای برگزار کنند.

منبع:ایسنا

   #پایتخت #نیروهای ارتش #تلویزیون #بانک مرکزی #افزایش قیمت

محتوای خبر «استقرار ارتش در سراسر تونس با شدت گرفتن اعتراض ها» را در سایت «عصر اقتصاد» ببینید