تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه آیت الله هاشمی رفسنجانی را باید به عنوان شناسنامه انقلاب اسلامی تعریف کرد،گفت: ایشان بیش از٥٠ سال ، از سال ٤١ تا زمان وفات، با انقلاب زیست، با انقلاب حرکت کرد، انقلابی بود و انقلابی ماند.
pixel.gifآیت الله هاشمی رفسنجانی را باید شناسنامه انقلاب اسلامی تعریف کرد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سیدعباس صالحی روز پنجشنبه در حاشیه مراسم سالگرد ارتحال آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام در مدرسه عالی شهید مطهری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی، در کنار رهبر فرزانه انقلاب اسلامی و امام راحل به عنوان پیرو و یار، خدمات قابل توجهی را برای پیروزی، تاسیس و توسعه انقلاب اسلامی داشتند.
وی با بیان اینکه آیت الله هاشمی رفسنجانی عالم دینی و محقق اسلامی بودند، افزود: آیت الله هاشمی رفسنجانی با تفسیر راهنما و نوشته های متعددشان در تاریخ مکتوب ایران جایگاه خاصی داشتند و خواهند داشت.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی، سال های متمادی تحصیلی، تحقیقی و در ایامی که در زندان می زیست و ایامی که فرصت داشت یکی از محققان خوب و برجسته دینی و اسلامی بود.
صالحی با تاکید بر اینکه آیت الله هاشمی رفسنجانی را باید به عنوان مدیر برجسته اهل جمهوری اسلامی شناخت، گفت: ایشان در شورای انقلاب، در دوران جنگ و در دوران سازندگی، با انقلاب اسلامی پیوند داشت و انقلاب با نام او پیوند خورده است و با نام او مانده و خواهد ماند.
مراسم سالگرد ارتحال آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام در مدرسه عالی شهید مطهری با حضور رییس جمهوری و رییس مجلس شورای اسلامی و جمعی از مقامات کشوری و لشکری برگزار شد.

   #آیت الله هاشمی #انقلاب اسلامی

محتوای خبر «آیت الله هاشمی رفسنجانی را باید شناسنامه انقلاب اسلامی تعریف کرد» را در سایت «خبرگزاری کتاب» ببینید