تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 214
عضو مجمع نمایندگان کرمانشاه با اشاره به اینکه مرکز زلزله امروز منطقه سومار در نقاط مرزی غرب کشور بوده است، تصریح کرد: اگرچه زلزله در اکثر مناطق استان کرمانشاه حس شده ولی خسارت جانی و مالی جدی نداشته است. 167242_808.jpg
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو؛ فرهاد تجری با اشاره به وقوع زلزله با قدرت ۵.۶ ریشتردر نقاطی از استان کرمانشاه، گفت: مرکز زلزله امروز استان کرمانشاه درحوالی سومار بود که این زمین لرزه درمنطقه گیلانغرب نیز احساس شده است، البته به علت وحشت و ترس مردم درهمان دقایق ابتدایی حادثه برای فرار از ساختمان های محل سکونت ۵ نفر دچار سانحه و مصدومیت شدند.

نماینده مردم قصرشرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب درمجلس شورای اسلامی، افزود: بخشی از ساختمان دانشگاه دراین شهرستان تخریب شده و خسارت به ساختمان های صدمه دیده در حادثه قبلی نیز تشدید شده است، اما مسئله جدیدی در زلزله امروز برخی مناطق استان کرمانشاه وجود ندارد؛ ضمن اینکه کانون زلزله نزدیک به منطقه سومار است.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه، تاکید کرد: بیشتر مردم این منطقه به حالت عشایری زندگی کرده و مردم درسازه ها و ساختمان ها سکونت ندارند، بنابراین همین موضوع سبب شده که تلفات جانی جدی دراین حادثه دیده نشود؛ البته شرایط روانی حاصل ازوقوع مکرر زلزله سبب شده مردم مایل به سکونت درساختمان ها نباشند؛ بنابراین مردم ناچار به استفاده از چادر هستند، از این رو از هلال احمر انتظار می رود دراین شرایط برای تمامی زلزله زدگان پوشش چادررا درنظربگیرد.

   #زلزله #کرمانشاه #استان کرمانشاه #گیلانغرب #غرب کشور #زمین لرزه #سرپل ذهاب #وقوع زلزله #هلال احمر

محتوای خبر «۵ نفر در زلزله امروز غرب کشور دچار مصدومیت سطحی شدند/ ضرورت توزیع چادر میان تمامی زلزله زدگان» را در سایت «خبرگزاری دانشجو» ببینید