تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
فیلم سینمایی «خاطرات پاییزی» به کارگردانی علی فخر موسوی که در هفتمین جشنواره فیلم های ایرانی پراگ حضور دارد، ساعت 6 عصر امروز (پنج شنبه 21 دی ماه – 11 ژانویه) به وقت پراگ در سالن بی او کو به نمایش در می آید.

به گزارش فیلم نت نیوز، فیلم سینمایی خاطرات پاییزی در بخش تولیدات مشترک جمهوری چک و ایران هفتمین جشنواره فیلم های ایرانی پراگ به نمایش در می آید که این بخش امسال برای نخستین بار به جشنواره اضافه شده است.

هدف اصلی جشنواره فیلم های ایرانی پراگ که در سه شهر پراگ، برنو و براتیسلاوا برگزار می شود، نمایش جریان های سینمایی ایران در کشورهای چک و اسلواکی است. در سال گذشته رخشان بنی اعتماد رئیس هیات داوران این جشنواره بوده و امسال یک تهیه کننده و پخش کننده مطرح فرانسوی ریاست هیات داوران را بر عهده دارد.

فیلم سینمایی «خاطرات پاییزی» به کارگردانی علی فخرموسوی و تهیه کنندگی سید امیر سیدزاده و ویکتور ویلهلم، عاشقانه ای ضد جنگ است که در سکوت کامل خبری و با عوامل اروپایی در مرز اوکراین و اسلوواکی فیلمبرداری شده است.

این فیلم اولین تولید مشترک سینمای ایران و جمهوری چک و اکراین است که با هزینه شخصی و بدون کمک دولتی ساخته شده است.

«خاطرات پاییزی» پیش از این جایزه ویژه هیات داوران در بخش کارگردانی و موسیقی هشتمین جشنواره پنج قاره ونزوئلا، جایزه ارکیده طلایی، جایزه بهترین فیلم جشنواره Aab هند و نشان یادبود قربانیان جنگ سازمان ملل و اتحادیه اروپا را از آن خود کرده بود و تاکنون در ۱۲ جشنواره بین المللی شرکت داشته است.

این فیلم تماما در مرز اکراین و اسلوواکی با بازیگران مطرح اروپای شرقی فیلم برداری شده و تمام مراحل فنی آن در اروپا انجام شده است.

«خاطرات پاییزى» قصه دختری را به تصویر می کشد که خانه و خانواده اش مورد حمله و تجاوز گروه های تروریستی قرار گرفته است؛ او که آواره گی، نابینایی و حتی از دست دادن قدرت تکلم را تجربه می کند در نهایت می تواند آرامش و عشق را در گوشه ای دیگر از دنیا در کنار مردمی که خود آسیب دیده از جنگ هستند، بیابد.

در فیلم «خاطرات پاییزی» نازنین احمدى شاهپورآبادى به عنوان بازیگر نقش اول زن در کنار بازیگران مطرح اروپاى شرقى ایفاى نقش مى کند.
دیگر عوامل فیلم «خاطرات پاییزی» عبارتند از: مدیر فیلمبرداری: دیمیتری ویشنیاک، مدیر صداگذاری: نیک استریلِسکی، تدوین: الکسانددر نِدبایف، طراح لباس: آلِنا زاویدیوسکا، طراح صحنه: رُسلان پیساچِنکو، طراح چهره پردازی: گریم: کاترینا ستارُوُیتووا، موسیقی متن: رُمان کروتین، انتخاب بازیگر: ویکتوریا لینهارتووا، مشاور رسانه ای: مریم قربانی نیا.

«خاطرات پاییزی» بیش از یک سال است که در نوبت اکران گروه هنر و تجربه قرار دارد، اما هنوز زمان قطعی برای اکران این فیلم مشخص نشده است.

پوستر فیلم سینمایی خاطرات پاییزی:

پوستر فیلم سینمایی

نمایش «خاطرات پاییزی» امروز در هفتمین جشنواره فیلم های ایرانی پراگ

   #جشنواره فیلم #فیلم سینمایی #عاشقانه #هند #سازمان ملل #خانواده #اوکراین #جشنواره بین المللی #اتحادیه اروپا #رخشان بنی اعتماد

محتوای خبر «نمایش «خاطرات پاییزی» امروز در هفتمین جشنواره فیلم های ایرانی پراگ» را در سایت «فیلم نت» ببینید