تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 741

به گزارش خبرگزاری رسا به نقل از نشر شهید کاظمی، کتاب شهید عزیز، خاطرات شهید مدافع حرم محمود رادمهر به قلم مصیب معصومیان منتشر شد.

وجه تسمیۀ این کتاب آن است که در دیدار خانوادۀ این شهید با رهبر معظم انقلاب، ایشان با دست مبارکشان پشت عکس نوشتند:«سلام خدا بر شهید عزیز».

در بخشی از این کتاب می خوانیم: «جبهه الحاضر که بودیم وقت ناهار هرکس که می توانست خودش را به سفرۀ ناهار یا شام می رساند. بچه های با صفایی بودند که وقتی دور هم می نشستند حال و هوای بی نظیری بین دوستان ایجاد می شد. محمود هم خودش را به سفره می رساند. وقتی می آمد با شوخ طبعی بی نظیری که داشت جمع ما را گرم می کرد. گاهی از شوخی هایش آنقدر می خندیدیم که ریسه می رفتیم.

آن ایام موقع ناهار و شام به ما نوشابه های «پپسی» می دادند، برخی دوستان معتقد بودند که این نوشابه ها تحت مالکیت صهیونیست ها است و استفاده از آن به نوعی حمایت مالی از اسرائیل محسوب می شود. آن ها تأکید می کردند پول این نوشابه ها تبدیل به گلوله می شود و به قلب مسلمانان فرو خواهد رفت. برای همین خودشان نمی خوردند و به دیگران هم توصیه می کردند از آنها استفاده نکنند. محمود با اینکه با نظر آن ها موافق بود، گاهی سر به سرشان می گذاشت و وقتی سر سفره می آمد، به یکی از همسفره ها می گفت: «داداش ! یکی از اون پپسی های اصل اسرائیلی بده!»

آن را می گرفت و در آن را باز می کرد و سر می کشید و بعدش یک «سلام بر حسین(ع)!» بلند می گفت. بعدش هم خنده کنان می گفت: «چه حالی می دهد نوشابۀ اسرائیلی بخوری و آخرش بگویی سلام بر حسین(ع)!». با این حرف ها آنقدر ما را می خنداند که نمی فهمیدیم کی غذایمان را خوردیم.»/925/ د 103/ش

   #شهید مدافع حرم #اسرائیل

محتوای خبر «انتشار کتاب شهید عزیز ، خاطرات شهید مدافع حرم محمود رادمهر» را در سایت «رسا» ببینید