تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
چین: در نشست ونکوور پیرامون کره شمالی شرکت نمی کنیم

وزارت امور خارجه چین اعلام کرد، این کشور در نشستی که به میزبانی آمریکا و کانادا درباره کره شمالی تشکیل می شود، شرکت نخواهد کرد.

به گزارش پارس نیوز،

آمریکا و کانادا قرار است 16 ژانویه نشستی را در ونکوور با محوریت کره شمالی برگزار کنند.

لو کانگ، سخنگوی دستگاه دیپلماسی چین اعلام کرد که پکن در چنین نشستی شرکت نخواهد کرد.

وی ادامه داد: تفکر به سبک دوران جنگ سرد تنها می تواند اختلافاتی میان اعضای جامعه بین المللی به بار آورده و تلاش های مشترک برای حل مساله هسته ای در شبه جزیره کره به گونه ای صلح آمیز را تضعیف کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین گفت، از نتایج مثبت رایزنی های اخیر میان دو کره استقبال می کند و از اعضای جامعه جهانی می خواهد که از تلاش ها برای حل بحران شبه جزیره کره حمایت کنند.

وی ابراز امیدواری کرد که دو کره از بازی های المپیک زمستانی کره جنوبی به عنوان ابزاری برای بهبود وضعیت در شبه جزیره کره استفاده کنند.

لو کانگ خاطرنشان کرد: مایلم یک بار دیگر تأکید کنم که به اعتقاد ما، جامعه بین المللی باید تمام و کمال از نتایج مثبتی که اخیرا حاصل شده حمایت کند.

اظهارات این سخنگوی چینی در حالی مطرح می شود که به تازگی وزارت امور خارجه روسیه نیز اعلام کرد، هدف نقشه راه مشترک مسکو و پکن این است که سازشی همه جانبه در شبه جزیره کره به وجود بیاید که در آن فعالیت های نظامی خطرناک آمریکا و کره شمالی به منظور آغاز مذاکرات متوقف شود.

   #کره شمالی #چین #وزارت امور خارجه #کانادا #کره جنوبی #نقشه #المپیک زمستانی #بازی های المپیک #روسیه #مسکو

محتوای خبر «چین: در نشست ونکوور پیرامون کره شمالی شرکت نمی کنیم» را در سایت «پارس نیوز» ببینید