تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 471
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان بر ضرورت تعیین هرچه سریع تر زمین مناسب برای ساخت کتابخانه مرکزی شیراز تأکید کرد.
تأکید معاون استاندار فارس بر تعیین زمین کتابخانه مرکزی شیراز/ نیاز به تشکیل جلسه ویژه درخصوص کتابخانه عمومی شهر صدرا

به گزارش لیزنا بر اساس اعلام پایگاه اطلاع رسانی اداره کل کتابخانه های عمومی فارس، دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان در سال جاری روز سه شنبه، 19 دی ماه به ریاست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس و با حضور روح الله منوچهری؛ مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، بهزاد مریدی؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، بتول معلم؛ مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، سیده معصومه دستغیب؛ مدیرکل دفتر امور بانوان استانداری فارس، علی خرمی؛ رئیس شورای اسلامی استان و دیگر اعضای انجمن کتابخانه های عمومی استان برگزار شد که در آن مباحثی همچون اختصاص زمین به کتابخانه مرکزی شیراز، تعیین تکلیف کتابخانه عمومی شهر صدرا، اختصاص زمین برای کتابخانه خیرساز و انتقال اداره کل کتابخانه های عمومی به ساختمان جدید بررسی شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس در ابتدای این دیدار ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این اداره کل و بررسی مصوبات جلسات پیشین، با تصریح اینکه نیاز است که جلسات انجمن استان به صورت منظم برگزار شود، بیان کرد: انجمن کتابخانه های عمومی استان وظیفه سیاست گذاری درباره کتابخانه های عمومی و همچنین نظارت بر انجمن های شهرستان ها را برعهده دارد؛ لذا برگزاری به موقع این انجمن و حضور تمامی اعضای در این جلسات ضروری است.

روح الله منوچهری از مشخص نشدن تکلیف زمین کتابخانه مرکزی شیراز خبر داد و افزود: اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس طی چند سال گذشته پیگیری های بسیاری را درخصوص تعیین زمین برای ساخت کتابخانه مرکزی شیراز انجام داده است؛ اما اختصاص زمین به این امر مهم هنوز تحقق نیافته است. این در حالی است که زمین های مختلفی برای ساخت کتابخانه مرکزی پیشنهاد شده، اما در این زمینه هنوز به جایی نرسیده ایم.

تکلیف زمین کتابخانه مرکزی شیراز هرچه زودتر مشخص شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس در این دیدار با بیان اینکه، باید برای کتابخانه مرکزی شیراز اقدام شود، تصریح کرد: لازم است که درخصوص زمین های پیشنهادی کتابخانه مرکزی شیراز بررسی ها و بازبینی های نهایی انجام شود و نتیجه آن به منظور حل این مشکل هرچه سریع تر اعلام شود.

هادی پژوهش جهرمی شهر صدرا را نیازمند کتابخانه دانست و گفت: برای تعیین تکلیف کتابخانه عمومی شهر صدرا نیاز است که جلسه ای با حضور فرماندار شیراز و مسئولان شهر صدرا برگزار و مشکل ساخت این کتابخانه در آن جلسه رفع شود.

پژوهش، انتقال اداره کل کتابخانه های عمومی فارس به ساختمان جدید را ضروری دانست و از شهرداری شیراز خواست ساختمان اداری اداره کل کتابخانه های عمومی فارس را هرچه سریع تر تحویل دهد.

کتابخانه مرکزی شیراز ضرورت تمام جدی است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس نیز در این جلسه با تصریح اینکه کتابخانه مرکزی شیراز ضرورت تمام جدی است و در این خصوص نمی توانیم پاسخگوی مردم باشیم، عنوان کرد: چندین سال است که بحث کتابخانه مرکزی شیراز مطرح است اما هنوز به نتیجه نرسیده است و شهر بزرگی همچون شیراز و پایتخت فرهنگی ایران از این نعمت محروم است.

بهزاد مریدی با اشاره به اینکه تالار مرکزی شیراز ظرفیت احداث کتابخانه را دارد، گفت: تالار مرکزی شیراز با وسعتی در حدودی 18 هزار متر در مرکز شهر در دست احداث است که قریب به 8هزار متر فضای آزاد دارد؛ این فضا را می توان به ساخت کتابخانه عمومی اختصاص داد تا این مجموعه فرهنگی کامل شود.

او همچنین از نامزد شدن چهار شهر فارس در جشنواره پایتخت کتاب ایران یادکرد و افزود: شیراز، صدرا، آباده و اوز امسال با عملکرد مطلوب و ارسال طرح نامه های بسیار قوی در جشنواره حضور یافته اند که این اتفاق مرهون تلاش و زحمات تمامی مجموعه های فرهنگی استان است.

   #شیراز #پایتخت #استان فارس #پژوهش #شهرداری

محتوای خبر «تأکید معاون استاندار فارس بر تعیین زمین کتابخانه مرکزی شیراز/ نیاز به تشکیل جلسه ویژه درخصوص کتابخانه عمومی شهر صدرا» را در سایت «لیزنا» ببینید

منبع خبر (لیزنا) است و جستجوگر هوشمند بتانیوز هیچگونه مسئولیتی در برابر محتوای آن ندارد.

اگر به محتوای خبر «تأکید معاون استاندار فارس بر تعیین زمین کتابخانه مرکزی شیراز/ نیاز به تشکیل جلسه ویژه درخصوص کتابخانه عمومی شهر صدرا» اعتراض دارید می توانید از طریق بخش تماس با ما گزارش کنید.