تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان

سرویس اقتصاد جوان ایرانی _ بخش بورس، بیمه، بانک و بازار:

در نتیجه بازرسی مشترک اتاق اصناف و وزارت جهاد کشاورزی، رقم ناچیز ۶۰۰کیلوگرم لیموترش قاچاق که در کارتن های موز در میادین مرکزی میوه و تره بار تهران اخفا شده بود، کشف شد.

به گزارش جوان ایرانی به نقل از صبحانه، در نتیجه گشت مشترک بازرسی اصناف و وزارت جهاد کشاورزی، رقم نسبتاً ناچیز 600 کیلوگرم لیموترش ویتنامی قاچاق که در کارتن موز اخفا شده بود در میدان مرکزی میوه وتره بار تهران کشف شد.


بنابراین گزارش بروز بیماری جاروک لیموترش در سال های گذشته در جنوب کشور تولید این محصول در کشور کاهش یافت و قیمت این محصول به شدت طی سال های گذشته افزایش یافته به طوری که در مقاطعی از سال به قیمت هر کیلوگرم 20 هزار تومان نیز به فروش رفته است.


در صورتی که گشت و بازرسی ها تنها در خرده فروش های سطح شهر تهران نیز انجام شود، ارقام درشت تری از لیموترش قاچاق به دست می آید.


با توجه به ممنوعیت واردات لیموترش در کنار کاهش تولید این محصول لازم است که وزارت جهاد کشاورزی اقداماتی حمایتی برای افزایش تولید این محصول در کشور انجام دهد تا حقوق مصرف کنندگان نیز با خرید این محصول به قیمتی گزاف تضعیف نشود.


بنابراین گزارش، باغستانی رئیس سازمان حفظ نباتات کشور سال گذشته گفته بود: از 17 هزار هکتار باغات لیموترش در جنوب کشور 14 هزار هکتار به علت آفت جاروک لیموترش طی سال های گذشته از بین رفته است.

منبع: تسنیم   #وزارت جهاد کشاورزی #شهر تهران #جهاد کشاورزی

محتوای خبر «کشف لیموترش قاچاق در کارتن های موز» را در سایت «جوان ایرانی» ببینید