تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
هیچکس دردنیا بیت کوین را ضمانت نمی کند

بیت کوین، کم آبی، بودجه دفاعی و وضعیت دانشجویان بازداشتی از جمله موضوعاتی بود که در حاشیه نشست روز گذشته هیات دولت توسط اعضای دولت مطرح شد.

رییس بانک مرکزی در جمع خبرنگاران ضمن توصیه به پرهیز مردم از سرمایه گذاری در موقعیت های پر خطر مثل بیت کوین گفت: نه تنها بانک مرکزی بلکه هیچ کجای دنیا بیت کوین را ضمانت نمی کند.

ولی الله سیف تاکید کرد: سابقه ای وجود ندارد که بانک های مرکزی بیت کوین را تضمین کرده و نظر مثبتی درباره آن داشته باشند.

رییس کل بانک مرکزی خاطر نشان کرد: با توجه به بالا بودن ریسک سرمایه گذاری در بیت کوین توصیه می کنم مردم تجربه سرمایه گذاری در موقعیت های پر ریسک مانند موسسات مالی غیرمجاز را در نظر گرفته و در بیت کوین

سرمایه گذاری نکنند.

وی در پاسخ به سوالی درخصوص اعتبار بیت کوین گفت: به معاونانم دستور داده بودم که مواضع بانک های مرکزی کشورهای اروپایی و مرکزی را در این باره را بررسی کنند و طبق بررسی ها هیچ بانک مرکزی نتوانسته است بیت کوین را تایید کند، اظهار داشت: در زمینه پول های دیجیتال کارهایی در حال انجام شدن است و برخی از بانک های مرکزی هم ذهنیت هایی دارند که ممکن است بعضی تصمیمات را بگیرند.

رییس بانک مرکزی افزود: سابقه ای وجود ندارد که بانک های مرکزی بیت کوین را تضمین کرده و نظر مثبتی درباره آن داشته باشند و بانک مرکزی در آینده در این زمینه دقیق تر اظهار نظر خواهد کرد.

   #بیت کوین #بانک مرکزی #ولی الله سیف #موسسات مالی

محتوای خبر «هیچکس دردنیا بیت کوین را ضمانت نمی کند» را در سایت «عصر اقتصاد» ببینید