تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
18-1-8-181944flu-miscon-6.jpgزندگی > سلامت - همشهری آنلاین:
رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت از گروه های پرخطر خواست واکسیناسیون آنفلوآنزای فصلی را جدی بگیرند.

به گزارش همشهری آنلاین، محمد مهدی گویا گفت: مطالعات وزارت بهداشت نشان می دهد، موارد شدید این بیماری نسبت به سال گذشته بیشتر بوده و باید به مساله واکسیناسیون توجه بیشتر کرد.

او افزود: آنفلوآنزای فصلی در برخی استان ها به نسبت جمعیت شان گسترش بیشتری داشته و لازم است مردم به نکات بهداشتی بیشتر توجه کنند.

گویا، این استان ها را به ترتیب چهارمحال و بختیاری، قزوین، اصفهان، خراسان جنوبی، ایلام، یزد، زنجان، کرمان، کردستان، همدان و آذربایجان شرقی اعلام کرد و گفت: در حال حاضر نگرانی در زمینه این بیماری وجود ندارد و در کل آنچه مشاهده می شود با سال گذشته از لحاظ گستردگی بیماری تفاوتی ندارد.

گویا با اشاره به شایعه فوت یک فرد بر اثر استفاده از واکسن، ضمن رد این شایعه بیان داشت: تمام شایعات در این زمینه تکذیب می شود. روایت چنین شایعاتی جان مردم را در معرض تهدید قرار می دهد و لازم است از انجام چنین کارهایی اکیدا خودداری شود.

وزارت بهداشت مسئول امنیت سلامت مردم کشور بوده و از تمام توان نیروی انسانی و علمی خود بهره گیری می کند تا آخرین و به روزترین اطلاعات و راهنمایی ها را برای پیشگیری و مراقبت از بیماری در اختیار مردم قرار دهد.

   #همشهری #شایعه #سلامت #خراسان #همدان #آذربایجان شرقی

محتوای خبر «هشدار وزارت بهداشت درباره آنفلوآنزا | گروه های پرخطر واکسن بزنند» را در سایت «همشهری آنلاین» ببینید