تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
مخبر دزفولی

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی، جلسه ۸۰۳ شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی برگزار شد.

محمدرضا مخبر دزفولی در پایان این جلسه در جمع خبرنگاران گفت: جلسات اخیر شورای معین چند موضوع به تصویب رسیده بود که مرحله تایید نهایی آنها نیز عبور شده است.

وی گفت: موضوع اول؛ دانشگاه علوم قرآنی بود که با توجه به نظر وزارت علوم، اصلاحات اساسنامه آن به تصویب و تایید نهایی رسید.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی اضافه کرد: موضوع دیگر که در جلسه شورای معین به تصویب رسید؛ تصویب بخش های دیگری از سند گسترش زبان فارسی بود.

مخبر دزفولی همچنین از انتخاب دکتر دارابی به عنوان رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد و دکتر کمالی به عنوان رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در کمیته انتخاب روسای دانشگاه ها خبر داد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: گزارشی از اتفاقات اخیر کشور از منظر فرهنگی در جلسه مطرح شد و اعضا نیز نظرات خود را ارائه کردند و قرار شد در جلسه آینده نیز بررسی فرهنگی و ریشه یابی این موضوع مورد بحث و بررسی قرار گرفته و گزارش و پیشنهادهای آن برای استفاده قوای کشور آماده شود.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی تشریح کرد: خدمت رسانی هر چه بیشتر به مردم، امید به آینده و تلاش مضاعف برای حل مشکلات مردم مهمترین نکات و محورهای مورد تاکید در این زمینه بود.

وی افزود: باید بین رفع مشکلات مردم و آسیب هایی که از جانب های دیگر از جمله بیگانگان و معاندان وارد می شود تفکیک قائل شد که قرار شد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دیگر دستگاه های مرتبط مطالعات جامعه شناسی و فرهنگی خود را برای جلسه آینده شورا آماده و ارائه کنند.

مخبر دزفولی گفت: امیدواریم با رویکرد وحدت بخش و امیدآفرین گره از مشکلات کشور باز شود و حرکت رو به آینده روشن کشور با کمک مردم که با بصیرت در صحنه حضور داشتند رشد و شکوفایی بیشتر داشته باشد.

   #زبان فارسی #مشهد #ریشه یابی #روحانی #خدمت رسانی #حسن روحانی

محتوای خبر «اصلاحات اساسنامه دانشگاه علوم قرآنی تصویب شد» را در سایت «خبرگزاری مهر» ببینید