تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
یک سخنگوی وزارت امور خارجه امریکا اعلام کرد که رئیس جمهور ایالات متحده روز جمعه تصمیم خود را در خصوص توافق هسته ای با ایران، برجام، اعلام می کند. پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : 349071_299.jpg

یک سخنگوی وزارت امور خارجه امریکا اعلام کرد که رئیس جمهور ایالات متحده روز جمعه تصمیم خود را در خصوص توافق هسته ای با ایران، برجام، اعلام می کند.

به گزارش «انتخاب» به نقل از رویترز؛ دولت دونالد ترامپ باید تا روز ۲۳ دی تصمیم گیری کند که آیا قصد دارد تعلیق تحریم ها در چارچوب توافق اتمی با ایران را تمدید کند یا نه.

دیوید گلدشتاین، یکی از سخنگویان وزارت امور خارجه آمریکا، اظهار داشت که دونالد ترامپ طی روز های آینده پیش از اعلام تصمیم خود با رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه و جیم متیس، وزیر دفاع آمریکا در کاخ سفید دیدار می کند.

این سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا همچنین اضافه کرده است: ما انتظار داریم که تصمیم روز جمعه اعلام شود. رایزنی ها در خصوص این موضوع در جریان است.

توافق هسته ای بین ایران و شش قدرت جهانی یعنی؛ آمریکا، بریتانیا، فرانسه، چین و روسیه به همراه آلمان در سال ۱۳۹۴ حاصل شد و براساس مصوبه کنگره، رئیس جمهور آمریکا می بایست هر ۹۰ روز یک بار درباره اجرای تعهدات ایران در برجام، به کنگره گزارش دهد. با سر رسیدن ضرب الاجل پیشین در مهرماه، دونالد ترامپ از تأیید اقدامات ایران خودداری کرد. اما از آن زمان تاکنون کنگره در این خصوص تصمیم گیری نکرده است و روز ۲۲ دی ماه بار دیگر این مهلت ۹۰ روزه به پایان می رسد.

   #وزارت امور خارجه #رئیس جمهور #توافق هسته ای #دونالد ترامپ #چین #کاخ سفید #وزیر دفاع #روسیه #آلمان #برجام


منبع خبر (انتخاب) است و جستجوگر هوشمند بتانیوز هیچگونه مسئولیتی در برابر محتوای آن ندارد.

اگر به محتوای خبر «وزارت خارجه آمریکا: ترامپ روز جمعه در مورد برجام تصمیم می گیرد / رئیس جمهور پیش از اعلام تصمیمش با تیلرسون و متیس دیدار می کند» اعتراض دارید می توانید از طریق بخش تماس با ما گزارش کنید.