تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
پاسخ وزیر ارشاد به پرسش های کودکان و نوجوانان آیین پایانی دومین دوره جام باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان، پنج شنبه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و نویسندگان حوزه ادبیات کودک، در باغ کتاب تهران برگزار می شود.
به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ ابراهیم حیدری دبیر اجرایی دومین دوره جام باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان با اعلام این خبر گفت: در این مراسم که از ساعت ۱۴ روز پنجشنبه ۲۱ دی ماه و با حضور اعضا و تسهیلگران باشگاه های برگزیده و تقدیری در باغ کتاب تهران برگزار می شود، ضمن برگزاری جلسه پرسش و پاسخ کودکان و نوجوانان با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، دو باشگاه برگزیده، یک مربی برگزیده، یک نامه برگزیده و یک فیلم برگزیده معرفی خواهند شد. همچنین از یکی از باشگاه های برگزیده اولین دوره جام نیز با اهدای نشان استمرار تقدیر خواهد شد.

وی افزود: در این برنامه همچنین از ۷ باشگاه، نویسندگان ۴ نامه و سازندگان ۴ فیلم یک دقیقه ای معرفی کتاب نیز تقدیر خواهد شد. همچنین از دو نویسنده که آثار آنها از سوی کودکان و نوجوان شرک کننده در جام باشگاهها با بیشترین استقبال مواجه شده، تقدیر به عمل خواهد آمد.

حیدری با بیان اینکه ویژگی مهم دومین دوره جام باشگاه های کتابخوانی، نقش فعال و قابل توجه باشگاه های روستایی است، گفت: این جام رقابت فرهنگی خوبی بود که توانست اهداف کمی و کیفی ما را تا حدود زیادی برآورده کند. برگزاری دومین دوره جام باشگاه های کتابخوانی ظرفیت های خوب شهرها و روستاهای مختلف را به ما نشان داد که امیدواریم با همکاری و یاری نهادهای مرتبط، در دوره سوم، به نتایج بهتری دست پیدا کنیم.»

وی گفت: مراسم پایانی دومین دوره جام با اجرای «مهسا ملک مرزبان» و «مژگان عظیمی»، به صورت یک برنامه رادیویی برگزار خواهد شد و در کنار این اجرای رادیویی، نماهنگ معرفی باشگاه های برگزیده و تقدیری و فیلم های موبایلی برگزیده و تقدیری پخش خواهد شد و شماری از نامه های بچه ها به نویسندگان خوانده می شود. در پایان برنامه نیز گروه موسیقی نوجوان «آشیانه کودک» کنسرت موسیقی اجرا می کنند و شرکت کنندگان از باغ کتاب تهران دیدن خواهند کرد.

دومین دوره جام باشگاههای کتابخوانی از فروردین ماه سال جاری در شهرها و روستاهای مختلف آغاز به کار کرد که این مراسم پایان بخش آن خواهد بود.

   #کنسرت

محتوای خبر «پاسخ وزیر ارشاد به پرسش های کودکان و نوجوانان» را در سایت «خبرگزاری برنا» ببینید