تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
لیگ قهرمانان آسیا صبر مدیرعامل ذوب آهن سه هفته مانده به دیدار پلی آف لیگ قهرمانان لبریز شد و برای سعید آذری چاره ای باقی نگذاشت تا عدم حمایت کارخانه برای حضور آبرومندانه تیم اصفهانی در آسیا را رسانه ای کند.

به گزارش خبرنگار ایمنا، در همه ماه هایی که صحبت از احتمال حذف نفت تهران از لیگ قهرمانان بود، از ذوب آهن به عنوان گزینه ای مطمئن برای شرکت در این رقابت ها یاد می شد. تصور همه بر این بود که باشگاه ساختارمند اصفهانی که پیش از این هم به دفعات فوتبال ایران را در لیگ قهرمانان نمایندگی کرده است می تواند جایگزینی مناسب برای قهرمان فصل پیش جام حذفی باشد که جدا از مشکلات عدیده مالی با ابهام در مالکیت خود نیز مواجه بود.

پیش بینی ها درباره حذف نفت از آسیا و جایگزین شدن ذوب آهن به جای این تیم در لیگ قهرمانان پس از ماه ها گمانه زنی سرانجام حدود دو ماه پیش به واقعیت پیوست. با این اتفاق اگرچه قهرمانی نفت در جام حذفی سودی به حال این تیم نکرد، اما دست کم خیال فوتبالدوستان ایرانی از این بابت راحت شد که تیمی بحران زده فوتبال ایران را در دوره جدید لیگ قهرمانان نمایندگی نخواهد کرد بلکه نماینده ای در آن رقابت ها شرکت می کند که سابقه نسبتاً خوبی از دوره های قبلی حضور در این مسابقات دارد.

اوضاع برای ذوب آهن اما به آن خوبی که بسیاری تصور می کردند نبود. نخستین نشانه های جدی بحران کمتر از ۵۰ روز پس از آسیایی شدن تیم اصفهانی نمود رسانه ای پیدا کرد. درست ۱۰ روز پیش بود که مدیرعامل ذوب آهن دست به قلم برد و در بیانیه ای خطاب به مدیران عالی رتبه کارخانه ذوب آهن، نمایندگان مجلس و مسئولان استان اصفهان ضمن یادآوری مأموریت دشوار و حیثیتی تیم اصفهانی در آسیا از آنها خواست تا نماینده ایران در لیگ قهرمانان را تنها نگذارند.

از بیانیه سعید آذری مشخص شد که یک ماه به مانده به آغاز چالش آسیایی ذوب آهن، حال و روز این تیم چندان خوب نیست. صبر آذری که ظاهراً پاسخ مثبتی از سوی مخاطبان اصلی بیانیه خود دریافت نکرده بود کمتر از ۱۰ روز بعد لبریز شد و مدیرعامل ذوب آهن را بر آن داشت تا روز گذشته در گفت وگو با یکی از خبرگزاری ها از رسیدن کارد به استخوانش بگوید!

مصاحبه گلایه آمیز آذری با خبرگزاری مهر حتی عادل فردوسی پور را هم کمی نگران کرد و او را بر آن داشت تا مدیرعامل ذوب آهن را روی خط برنامه نود بیاورد. آذری شب گذشته گلایه های خود درباره کاهش شدید بودجه باشگاه و عدم حمایت کارخانه از تیم های ورزشی را در گفت وگوی زنده با این برنامه تلویزیونی تکرار کرد تا با رسانه ای شدن بیش از پیش مشکلات معلوم شود اوضاع ذوب آهن تنها سه هفته مانده به دیدار این تیم با آیزاول هند در پلی آف لیگ قهرمانان اصلاً خوب نیست.

   #ذوب آهن #لیگ قهرمانان #فوتبال ایران #جام حذفی #هند #نفت تهران #نمایندگان مجلس #عادل فردوسی پور #برنامه تلویزیونی #برنامه نود

محتوای خبر «حال ذوب آهن خوب نیست» را در سایت «ایمنا» ببینید