تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از «عرب نیوز»،درخواست «حزب خلق دانمارک» از مسلمانان برای عبادت در انبارها و ساختمان های بی نام و نشان،جنجال برانگیز شد.

جامعه مسلمانان دانمارک با اعتراض نسبت به این مسئله خواستار پاسخگویی نماینده پارلمان دانمارک شدند.

«مارتین هنریکسن»،سخنگوی حزب راست گرای خلق دانمارک به عرب نیوز گفت: اگر مسلمانان در ساختمان های معمولی بدون مناره مثلا در انبارها نماز بخوانند ما مشکلی با عبادت آنها نداریم.

وی افزود:ما با نمادگرایی و استفاده از مکان های سنتی برای عبادت مانند مساجد مشکل داریم و در مقابل افرادی که می خواهند خود را از جامعه دانمارک جدا کنند،می ایستیم.

هنریکسن مدعی شد که علیه اسلام و مسلمانان نیست و افراد مادامی که ملزم به قانون اساسی دانمارک هستند باید برای انجام مناسک مذهبی خود آزاد باشند.

حزب پوپولیستی و ضد مهاجرت دانمارک روز پنج شنبه خواستار ممنوعیت ساخت مساجد جدید به عنوان بخشی از طرح از میان برداشتن «گتو» در این کشور شد.

«شیستا عزیز» ،روزنامه نگار و مسئول پروژه «هر روز تعصب» در این باره به عرب نیوز گفت:به نظر می رسد که دانمارک می خواهد راه فرانسه را در پیش بگیرد و مسلمانان را مجبور کند در ساختمان های بی نام و نشان که نمادی از اسلام ندارند،عبادت کنند که این دشمنی های بیشتری را در زمان افزایش نژادپرستی و احساسات ضد اسلامی در اروپا به وجود می آورد.

پایان پیام/7
ضمیمه :

   #دانمارک #قانون اساسی #فرانسه #جنجال

محتوای خبر «اهانت نماینده دانمارکی به مسلمانان جنجال برانگیز شد» را در سایت «شبستان» ببینید