تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
رئال مادرید این هفته نتیجه ای گرفت که امیدهایش برای قهرمانی در لالیگا را از بین برد. 165183_698.jpg

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری دانشجو، رئال مادرید زیدان که سال 2017 را با فتح 5 جام قهرمانی به پایان برد، در ماه های اخیر دچار افت شدیدی شده است. بدون هیچ تردیدی باید شرایط روحی این تیم مورد ارزیابی قرار گیرد چراکه آنها تابستان را در اوج خوشبختی و موفقیت به پایان بردند ولی در اکثر بازی هایشان در ماه های اخیر پرافت و خیز ظاهر شده و به عنوان مثال در مصاف با بارسا و سلتا به دردسر زیادی خوردند و حتی نباید بازی آنها با الجزیره در جام باشگاه های جهان را هم فراموش کرد.

عاقبت چنین افت و تزلزلی را می توان در فاصله 16 امتیازی این تیم با بارسلونا، صدرنشین مقتدر لالیگا دید. آنها 7 امتیاز با اتلتیکوی رده دومی و 5 امتیاز با والنسیای رده سومی فاصله دارند و جایگاه چهارم جدول را در اختیار گرفته اند و این در حالی است که اگر شرایط فعلی ادامه یابد، شاید حتی رئال شانس کسب سهمیه فصل آینده لیگ قهرمانان اروپا را از دست بدهد و این اتفاق خیلی نگران کننده ای برای پرس، زیدان و تمام مادریدی هاست. البته رئالی ها یک بازی کمتر از سایر تیم ها برگزار کرده اند که امتیاز آن بازی نهایتاً 3 امتیاز است.

چگونگی یک تزلزل

شاید نتوان پاسخی منطقی برای افت و تزلزل رئال یافت و مشخص نیست که چه بر سر این بازیکنان آمده که پس از گذشت تنها چند ماه از فراز به فرود رسیده اند. شرایط رئال جایی برای لبخند زدن باقی نمی گذارد و الان هنگام تصمیم گیری است. صحبت کردن در مورد بی دقتی بازیکنان یا غیبت برخی مهره ها در برخی بازی های کلیدی، بی فایده است. رئال خوب بازی نمی کند و احساسات در مورد عملکرد این تیم بسیار بد است. اندکی بعد از اتمام بازی رئال مقابل سلتا، کاسمیرو در صحبت هایی گفت که رئال مادرید هرگز تسلیم نمی شود و آنها خیلی سریع بازخواهند گشت. تاریخ هم گفته های او را تأیید می کند ولی در حال حاضر بعید به نظر می رسد که چنین روزی نزدیک باشد. شاید خود کاسمیرو هم این را بداند. عملکرد برخی از بازیکنان رئال، از جمله مارسلو که باعث و بانی اصلی به ثمر رسیدن گل دوم سلتا در این بازی بود، حکایت از اوضاع نابسامان رئال دارد و در بازی یک شنبه تنها کیلور ناواس، ناچو، بیل و لوکاس واسکس نمره قبولی گرفتند.

در ورزشگاه بالائیدوس می شد به وضوح دید که بازیکنان رئال دائماً توپ از دست می دادند و بر سر مسائل بی اهمیت به داور اعتراض می کردند. تعدادی از آنها هم دوندگی زیادی نداشتند و بیشتر نظاره گر بودند و برخی ها اصلاً در حد و اندازه های تیمی مثل رئال نبودند و تعدادی هم در شرایطی که تیم به گل نیاز دارد، فقط به فکر گلزنی خودشان هستند.

زین الدین زیدان باید با دقت تمام جزئیات را بررسی کند. چون حدود 20 بازی دیگر تا پایان فصل باقی است و اگر می خواهد اوضاع برای تیمش بدتر نشود، باید هرچه سریع تر دست به کار شود و به خودش بیاید و واکنش دیگری از بازیکنانش طلب کند. چون فصل سختی پیش رو است. 16 امتیاز فاصله با بارسای صدرنشین بسیار دردناک است و هواداران تیم مادریدی هم خیلی سریع موفقیت های ماه های اخیر تیم را فراموش می کنند.

اگر بازیکنانی در تیم هستند که عملکرد خوبی ندارند، حتی اگر در موفقیت های سال های اخیر تیم نقش پررنگی داشته اند، باید فضا را به بازیکنان تواناتر بدهند.

آنچه مسلم است این است که رئال در حال غرق شدن است. قهرمان فصل قبل لالیگا و لیگ قهرمانان اروپا، خیلی زود و راحت در کورس دفاع از عنوان قهرمانی اش جا مانده و تیم فعلی زیدان شباهتی به تیم فصل گذشته اش ندارد. فاصله با بارسا به 16 امتیاز رسیده و این در حالی است که تنها چند ماه قبل و هنگام برد قاطعانه رئال مقابل بارسا در سوپرکاپ اسپانیا کمتر کسی می توانست چنین شرایطی را در رقابت های لالیگا در شروع سال 2018 میلادی متصور شود. حتی خوشبین ترین هوادار تیم مادریدی هم امیدی به بازگشت تیمش به کورس قهرمانی ندارد و هفته به هفته اوضاع برای تیم مادریدی بدتر می شود و به نظر می رسد که آنها کاملاً مسیر خود را گم کرده اند.

ضعف خارج از خانه

رئالی ها در بازی های خارج از خانه عملکرد بدی دارند و از 12 امتیاز خارج از خانه اخیر تنها 3 امتیاز گرفتند. ورزشگاه بالائیدوس آخرین لغزش آنها در خارج از خانه بود. آنها در 4 بازی اخیرشان در خارج از برنابئو، به سه تساوی و یک باخت دست یافتند و این یعنی کسب 3 امتیاز از 12 امتیاز ممکن.

در این میان اتلتیکو 7امتیاز از رئال فاصله گرفته و والنسیا هم 5 امتیاز بیشتر از آنها دارد و رئال با این شرایط در رده چهارم جدول است و آخرین سکوی کسب سهمیه فصل بعد لیگ قهرمانان اروپا را در اختیار دارد اما اگر این نتایج ضعیف ادامه یابند شاید آنها حتی این جایگاه را هم از دست بدهند، سویا تنها 3 امتیاز کمتر از رئال دارد و در کمین جایگاه آنهاست و ویارئال هم با فاصله 4 امتیازی نسبت به تیم زیدان، به حضور در فصل بعد لیگ قهرمانان اروپا فکر می کند و ایبار هم با فاصله 5 امتیازی با رئال همچنان امیدوار به لغزش مادریدی هاست. البته نباید این را فراموش کرد که رئالی ها یک بازی کمتر از سایر تیم ها برگزار کرده اند ولی آن بازی هم تنها 3 امتیاز دارد.

آنها باید تک تک بازی های باقی مانده شان در لالیگا را به چشم یک فینال ببینند و هدف شان را نه قهرمانی در لالیگا، بلکه بازگشت به روزهای درخشان شان قرار دهند ؛ البته اگر می خواهند در رقابت های فصل بعد لیگ قهرمانان اروپا حضور داشته باشند.

منبع: خبر ورزشی

   #لالیگا #لیگ قهرمانان #لیگ قهرمانان اروپا #رئال مادرید #حکایت #الجزیره

محتوای خبر «خداحافظی رئال با لالیگا و شاید لیگ قهرمانان اروپا» را در سایت «خبرگزاری دانشجو» ببینید