تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
پلمب 7 ساختمان پرخطر در تهران با نزدیک شدن به سالروز بروز حادثه آتش سوزی در ساختمان بیش از 50 ساله پلاسکو، مدیر عامل سازمان آتش نشانی از وجود 243 ساختمان شبیه پلاسکو در پایتخت خبر داده و خواستار توجه ویژه به آنها شده است. تین نیوز |

با نزدیک شدن به یک سالگی حادثه آتش سوزی در ساختمان بیش از 50 ساله پلاسکو، مدیرعامل آتش نشانی تهران از وجود 243 ساختمان شبیه پلاسکو در پایتخت خبر داده و خواستار توجه ویژه به آنها شده است.

به گزارش تین نیوز، مهدی داوری اظهار کرد: به دلیل حساسیت موضوع و ضرورت حفظ جان شهروندان، پلمب 7 ساختمان پرخطر در تهران در دستور کار قرار گرفت.

وی در ادامه سخنان خود با تاکید بر ریسک خطرپذیری ساختمان های شناسائی شده، تصریح کرد: در تهران 7300 ساختمان وجود دارد که از نظر میزان خطر به پرخطر و میان خطر تشخیص داده شده اند و 243 ساختمان از این میان در شرایط بسیار پرخطر هستند و وضعیتی شبیه ساختمان پلاسکو دارند که تا زود است باید برای جلوگیری از تکرار سوانحی از این دست تدابیری اندیشید.

مدیر سازمان آنش نشانی و خدمات ایمنی تهران خاطرنشان کرد: تاکنون 7 ساختمان از این ساختما ن ها پلمب شده اند و این کار با اولویتقرار دادن مناطق11 و 12 همچنان ادامه دارد زیرا، حفظ جان شهروندان از اهمیت بسیار بالائی برخوردار است.

به گزارش تین نیوز، سال گذشته اواخر دی ماه بود که ساختمان پلاسکو با بروز حریق در یکی از طبقات و تسری آن به دیگر طبقات و عدم تاب اوری سازه فلزی، فروریخت و تعدادی از همو طنان ما از جمله 16 تن از آتش نشانان فداکار در آتش سوختند.

   #ساختمان پلاسکو #آتش سوزی #آتش نشانی #پایتخت #داوری

محتوای خبر «پلمب 7 ساختمان پرخطر در تهران» را در سایت «تین نیوز» ببینید