تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
شرکت ژاپنی Xenoma سازنده انواع البسه هوشمند، مجموعه ای از زیرشلواری های هوشمند را برای استفاده افراد مبتلا به بیماری زوال عقل تولید کرده است.
اتاق خبر 24:

این بیماران با پوشیدن این زیرشلواری ها در بیمارستانها، منزل و غیره موقعیت خود را به پزشکان، پرستاران و اعضای خانواده اعلام می کنند.

زیرشلواری های یادشده مجهز به حسگرهایی هستند که حرکت فرد را حس کرده و این موضوع را از طریق یک برنامه تلفن همراه به دیگران اطلاع می دهند. شرکت سازنده یک تی شرت هم با همین فناوری ابداع کرده است که از ان می توان برای کنترل علائم حیاتی همچون تنفس هم استفاده کرد. اتصال بی سیم این تی – شرت به برخی دستگاه های حساس پزشکی نیز ممکن است.

نکته مهم این است که دریافت اطلاعات توسط این حسگرها مستلزم آغشته شدن بدن به ژل یا هر مایع دیگری نیست و آنها از راه دور می توانند با پوست بدن در ارتباط باشند. همچنین این لباس های هوشمند حتی اگر صد بار شسته شوند خاصیت خود را از دست نمی دهند.

لباس های یادشده مجهز به باتری، شتاب سنج، تراشه بلوتوث و موقعیت سنج هستند و شارژ باتری آن برای هشت ساعت استفاده کافی است. استفاده عمومی از این البسه 100 دلاری تا سال 2020 آغاز می شود.

برای مشاهده th_6.png?itok=tTaos90o

   #راه دور #خانواده

محتوای خبر «تولید لباس هوشمند برای مبتلایان به زوال عقل» را در سایت «اتاق خبر» ببینید