تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
پزشک دهکده با نام اصلی دکتر کوئین، پزشک زن سریال محبوب آمریکایی بود که دهه 90 میلادی از شبکه سی. بی. اس روی آنتن رفت و از همان فصل اول با چنان استقبالی از جانب مخاطبانش مواجه شد که شبکه خیلی زود قرارداد فصل های بعدی اش را هم امضا کرد. پزشک دهکده که شش فصل و در مجموع 149 قسمت داشت، در فاصله سال های 1993 تا 1998 روی آنتن رفت و با توجه به استقبال مخاطبانش دو فیلم تلویزیونی هم از آن ساخته شد. سریال به زبان های مختلف هم ترجمه و دوبله شد و مردم جهان هر هفته پای داستان های زندگی مایکلا نشستند، زنان مختلفی به شجاعت ها و جسارت هایش رشک ورزیدند و شاید حتی عده ای از او الگو گرفتند.

اولین قسمت پزشک دهکده سال 92 ساخته شد و در شب های سال نو میلادی 1993 روی آنتن رفت. این یک قسمت بلند دو ساعته بود. سازندگان فرض را بر این گذاشته بودند که واکنش مخاطبان را ببینند و در صورت استقبال کار را در قالب یک سریال ادامه بدهند. در غیر این صورت

همان فیلم تلویزیونی پایان کارشان باشد.

جین سیمور، بازیگری که با ایفای نقش مایکلا کوئین به شهرت رسید، جزو آخرین بازیگرانی بود که توسط گروه انتخاب شد. سیمور که در خانواده ای طبیب بزرگ شده و پدر و مادرش هر دو پزشک بودند، تنها یک روز فرصت داشت، فیلمنامه را بخواند و بعد سر صحنه برود.

در قسمت آخر فصل سوم مجموعه، دو شخصیت مایکلا و سالی با هم ازدواج کردند. یک سال بعد و هنگامی که فصل چهارم در حال ضبط بود، سیمور باردار شد و نویسندگان تصمیم گرفتند از این فرصت استفاده کرده، بچه ای جدید را به قصه وارد کنند؛ لذا تمام صحنه هایی که مایکلا کوئین به عنوان یک زن باردار در سریال بازی می کرد، واقعی و به دور از
گریم بود.

پزشک دهکده، یکی از معدود سریال های با تم تاریخی بود که به تماشاگرانش امکان بازدید از لوکیشن ها و مشاهده ضبط مجموعه را از نزدیک می داد. در این مجموعه که در استودیو پارامونت رنچ واقع در آگورا هیلز کالیفرنیا فیلمبرداری می شد، تماشاگران می توانستند به مشاهده مجموعه بنشینند، با بازیگران صحبت کنند و از آنها عکس و امضا بگیرند.

جین سیمور و باربارا بابکوک (بازیگر نقش دورتی) تنها هنرپیشگان این سریال بودند که برای بازی شان نامزد دریافت جایزه معتبر امی شدند. سیمور بارها نامزد شد و نهایتا یک بار این جایزه را دریافت کرد. تیم طراحان لباس و گریم این سریال هم بارها مورد تقدیر قرار گرفتند.

یکی از کارگردان های اصلی مجموعه جیمز کیچ بود. او همسر واقعی سیمور بود و در یکی از قسمت های فصل پنجم هم به عنوان بازیگر مهمان مقابل همسرش بازی کرد.

جین سیمور در زندگی واقعی ده سال از جو لاندو، بازیگر نقش همسرش- سالی - در این مجموعه بزرگ تر بود.

زهرا غفاری

   #فیلم تلویزیونی #همسر #سال نو #دوبله #خانواده #ازدواج

محتوای خبر «مجموعه ای که در جهان دیده شد» را در سایت «جام جم آنلاین» ببینید