تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
651406_127.jpg

بر اساس برنامه ریزی فدراسیون فوتبال قرار است شاگردان کی روش تا پیش از جام جهانی روسیه، ۶ بازی دوستانه انجام دهند.

باشگاه خبرنگاران: با توجه به اینکه تا شروع مسابقات جام جهانی 2018 بیش از پنج ماه زمان باقی مانده است بر همین اساس تیم های حاضر در این تورنمت درصدد هستند تا آخرین برنامه های خود را برای آماده سازی هر چه بیشتر دنبال کنند.

با وجود 5 تیم آسیایی که به جام جهانی راه پیدا کرده اند به نظر تیم ایران در بین سایر هم قاره ای ها جایگاه ویژه تری را برخلاف سال های گذشته به خود اختصاص داده است.

طبق هماهنگی های صورت گرفته قرار است تیم ملی ایران در اسفند ماه سال جاری انجام 2 بازی دوستانه را در دستور کار قرار دهد و سپس راهی اردوی اروپایی شود. 25 اسفندماه پرو یکی از تیم های حاضر در جام جهانی رقیب تیم ملی ایران در تهران خواهد بود و شاگردان کی روش در آخرین روز سال در تهران به مصاف لیبی خواهند رفت.

همچنین با توجه به آغاز سال جدید شاگردان کی روش راهی فرانسه می شوند تا سوم فروردین در پاریس دیداری دوستانه با الجزایر برگزار کنند. برنامه بعدی تیم ملی فوتبال ایران پس از برگزاری دیدار دوستانه در فرانسه این است که آنها راهی قطر تا به این ترتیب از حضور یونان در این کشور استفاده کنند و هفتم فروردین با این تیم روبرو شوند.

از دیگر برنامه های ایران برای آماده سازی هر چه بیشتر در جام جهانی این خواهد بود که تیم ملی در 28 اردیبهشت سال آینده دیدار دوستانه ای مقابل ازبکستان کند و پس از این بازی ترکیه حریف دیگر تیم ملی ایران خواهد بود. دیداری که 7 خرداد برگزار می شود و بنابر شنیده ها تهران میزبان این رقابت است.

گفتنی است در بین سایر آسیایی ها تیم ژاپن هم تیمی است که تعداد بازی های دوستانه اش از سایر تیم ها بیشتر است. سامورایی ها در فروردین ماه برگزاری 2 یددار دوستان آن هم در 3 فرودین مقابل اوکراین و 7 فروردین برابر آرژانتین را در دستور کار قرار می دهند .

استرالیا و کره جنوبی هم در فرودین ماه با حضور در اروپا برای آماده سازی هر چه بیشتر دیدار دوستانه برگزار می کنند.استرالیایی ها 3 فروردین در خانه ی نروژ به میدان می روند. کره جنوبی هم در تلاش برای مهیاکردن دیدار در سوم فروردین است اما آنچه تا امروز قطعی شده است مصاف هفتم فروردین این تیم با لهستان در ورشو است.

نکته قابل توجه این است که تیم ملی عربستان تا به این لحظه هیچ برنامه ای برای برگزاری دیدار دوستانه نداشته است .

   #جام جهانی #دیدار دوستانه #کره جنوبی #تیم ملی فوتبال #فرانسه #نروژ #لیبی #پاریس #ژاپن #استرالیا

محتوای خبر «دیدار های دوستانه تیم ملی فوتبال مشخص شدند» را در سایت «فردا نیوز» ببینید