تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
هیولا-وارد-می شود

ساخت نخستین پلتفرم عرضه سرگرمی های دیجیتالی در ایران

هیولا وارد می شود
سیناپرس: دیروز و در طی یک مراسم ویژه، نخستین پلتفرم عرضه آنلاین بازی های کامپیوتری اصل در ایران معرفی شد و هیولا رسما به عنوان یک پلتفرم با ارزش شروع به کار و فعالیت کرد.

صنایع بازی های کامپیوتری در ایران به شدت با مشکلات فرهنگی دست به گریبان هستند، بسیاری از جامعه ما به استفاده از محصولات نرم افزاری کپی شده عادت کرده اند و همین عادت بد موجب شده است که حقوق مالکیت معنوی نرم افزارها عملا در کشور ما نادیده گرفته شود.

به همین دلیل نیز مراسم رونمایی از پلتفرم هیولا را می توان یک رخداد تاریخی در صنایع دیجیتالی ایران دانست. این محصول توسط شرکت فن افزار معرفی شده است که در ادامه نگاهی به این شرکت و خود پلتفرم هیولا خواهیم داشت.

فن افزار و راهی پرپیچ وخم

در این میان شرکت فن افزار به عنوان یک شرکت ارزشمند توانسته است تا بسیاری از خدمات ویژه در زمینه ساخت بازی های کامپیوتری را به ایرانیان ارائه کند. این شرکت که سابقه ساخت عناوینی مانند شمشیر تاریکی و گرشاسپ را در کارنامه خود دارد، نخستین شرکتی بود که نام ایران را در به عنوان یک قطب رو به رشد بازی های کامپیوتری در سطحی جهانی مطرح کرد. حال این شرکت آخرین خدمات خود را ارائه کرده است که یک راهکار عالی و یک رفع نیاز بزرگ برای ایران بوده است.

هیولا چیست؟

هیولا یک پلتفرم آنلاین برای دسترسی به بازی های کامپیوتری باکیفیت ساخت ایران و سایر کشورها است. این بازی ها همگی ازنظر کیفی، محتوا و همچنین بعد فرهنگی مورد بررسی قرار گرفته و به صورت اصل به گیمرها عرضه می شود.

در این میان هیولا به عنوان یک پلتفرم ایرانی، محدودیت های ایران را نیز مدنظر قرار داده است و برای مثال سعی در استفاده از کمترین پهنای باند دارد تا همه کاربران بتوانند از آن بهره مند شوند. علاوه بر این نیز این فروشگاه آنلاین ازنظر قیمت گذاری محصولات، بسیار عالی عمل می کند. برای مثال بازی این جنگ من که توسط یک استودیوی لهستانی عرضه شده است، در بازار جهانی با قیمتی نزدیک به 80 هزار تومان عرضه می شود ولی با مذاکرات انجام شده، نسخه اصل این بازی در هیولا با قیمتی زیر 20 هزار تومان عرضه شده است. در حال حاضر بیش از 20 بازی جذاب و کامل بر روی این پلتفرم وجود دارند که تعداد آن ها در آینده ای نزدیک افزایش می یابد.

چرا هیولا در صنایع دیجیتالی ایران مهم است

هیولا می تواند از چند بعد مختلف برای ایران مفید باشد. نخستین بعد، فرهنگ سازی و رفع مشکل استفاده از نرم افزارهای کپی شده توسط کاربران ایرانی است. این امر موجب می شود تا کسانی که بازی های کامپیوتری را در محیط کاری دشوار ایران توسعه می دهند بتوانند امید داشته باشند که محصول آن ها به صورت اصل به دشت مشتری رسیده و آن ها نیز سودی عادلانه دریافت خواهند کرد.

دومین مورد به حمایت از گیمرها بازمی گردد. گیمرهای ایرانی بازی های کپی بی کیفیتی را از بازار خریداری می کنند که فاقد هرگونه پشتیبانی و هویت دیجیتالی است. بااین وجود هیولا می تواند با خدماتی مانند باز پس گرفتن محصول در صورت عدم سازگاری با سیستم و ... به کمک مشتریان آمده و به آن ها کمک کند که تجربه ای ویژه داشته باشند.

سومین مورد، ایجاد انگیزه و کمک به توسعه دهندگان است. بازی سازان ایرانی همیشه مظلوم بوده اند. این صنایع نوپا در ایران همیشه با مشکل پخش روبرو بوده است زیرا شرکت های پخش کننده به هیچ عنوان دوست ندارند تا از درآمد بسیار بالای خود به خاطر سرقت یک اثر دیجیتالی (به علت نبود امکان پیگیری کپی رایت محصولات خارجی در ایران) دست بکشند و به همین دلیل نیز به سراغ عرضه محصولات ایرانی نمی روند زیرا باید درصدی از فروش را به شرکت سازنده محصول بدهند. در این میان هیولا می تواند موجب شود که بازی سازان مستقل و شرکت های باسابقه بتوانند بازی های خود را به صورت آنلاین و بر روی یک پلتفرم واحد به مشتریان عرضه کنند.

این سه مورد، ارزش هیولا را چند برابر ساخته اند و به همین دلیل نیز حمایت از این پروژه را می توان یک اقدام ارزشمند جهت پیشرفت ملی صنایع دیجیتالی دانست. برای مراجعه به سایت هیولا می توانید به آدرس آن ها یعنی

[دانلود 360P] [51.75MB]
لینک کوتاه

   #مراسم رونمایی #رونمایی #بازار جهانی

محتوای خبر «هیولا وارد می شود» را در سایت «سیناپرس» ببینید