تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 137
دشت هویج؛ آشنایی با مقاصد تورهای طبیعت گردی ایران

دشت هویج که به دشت گرچال هم شناخته می شود، از زیباترین جاذبه های گردشگری منطقه لواسان است، که سفر و طبیعت گردی در آن در فصل پاییز حال و هوای دیگری دارد.

مقالات مرتبط:

دشت هویج که به آن دشت گرچال هم گفته می شود، یکی از زیباترین جاذبه های روستای افجه به شمار می رود. دشتی که در ارتفاع ۲ هزار و ۴۰۰ متری از سطح دریا و در بالادست مرکز روستا، ناحیه گلندوک و لواسان قرار گرفته است. اگر ساکن معماری زیبا و جالب توجهی دارد، می توانید از محله چراغان دیدن کنید که بسیار دیدنی است. و حالا که تا به اینجا آمده اید، حتما سری به سقاخانه حضرت ابالفضل و چنار کهنسال آن که عمرش را ۵۰۰ سال می دانند، بزنید.

دشت هویج

قزوین، پردیسان تهران، عسلویه، ماهشهر و موزه های تاریخ طبیعی، مجسمه های زیادی ساخته است و از تمام کارهایش دست کم نمونه ای کوچک در این مجموعه وجود دارد.

مسیر دسترسی به دشت هویچ

دشت هویج، مسیری سهل الوصول و امن دارد که از تهران آغاز و در لواسانات امتداد می یابد. ساکنان شمال و شرق تهران فاصله چندانی با دشت هویج ندارند. به طور کلی تهرانی ها و ساکنان اطراف این شهر، کافی است از طریق یکی از اتوبان های منتهی به اتوبان شهید بابایی وارد جاده لشکرگ شوند، مسافران شمال شهر نیز با قرار گرفتن در اتوبان ارتش و پس از آن، جاده سوهانک، و گذشتن از گردنه قوچک به میدان لشکرک برسند.

دشت هویج

مسافرانی که از کرج یا شمال کشور عازم دشت هویج می شوند، می توانند پس از اطمینان از باز بودن جاده بالای دیزیین، با گذشتن از میگون، فشم، اوشان و زرده بند به میدان لشکرک برسند. در اینجا مسیر مستقیم را باید ادمه داد و با استفاده از تابلوها که مسیر رسیدن به افجه را مشخص می کنند و گذشتن از میدان بسیج به سمت چپ بچیپید تا به افجه برسید. پس از رسیدن به این روستا یک دو راهی می بینید. باید مسیر خاکی را ادامه دهید و پس از پارک کردن وسیله نقلیه پیاده روی را آغاز کنید. مسیری نیز برای عبور ماشین وجود دارد، البته به شرطی که ماشین تان شاسی بلند و دو دیفرانسیل باشد.

   #شاسی بلند

محتوای خبر «دشت هویج؛ آشنایی با مقاصد تورهای طبیعت گردی ایران» را در سایت «کجارو» ببینید