تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان

کاوه کیائیان مدیر نشر چشمه در گفت وگو با خبرنگار فیلم نت نیوز، درباره رونمایی از کتاب «عباس کیارستمی» با ترجمه یحیی نطنزی، کتاب های دیگر نشر چشمه درباره هنرمندان دیگر، ایده های خلاقانه برای معرفی کتاب های نشر چشمه، آشنایی اش با مترجم کتاب یحیی نطنزی و شعبه های دیگر کتاب فروشی نشر چشمه صحبت می کند.

رُزِنبام و سعیدوفا در کتاب «عباس کیارستمی» که یکی از مهم ترین منابع نوشته شده به زبان انگلیسی درباره این هنرمند فقید است، کارنامه سینمایی کیارستمی را از اولین تجربه ها تا آخرین فیلم هایش بررسی می کنند. آنها در کنار مقالات مجزا و مفصل خود و مکالمه با هم درباره سینمای کیارستمی، گفتگویی بلند هم با او انجام داده اند که از بخش های خواندنی کتاب است.

رُزِنبام در مقام یکی از شاخص ترین و مشهورترین منتقدان سینمایی و سعیدوفا به عنوان کارشناس و مدرس سینما با خاستگاهی ایرانی در این کتاب تلاش می کنند به تحلیل مؤلفه های مسیر هنرمند اصیلی بپردازند که توانست با تکیه بر ریشه های بومی به زبانی جهانی برای ارتباط با مخاطب برسد و تحسین و اعتبار زیادی را متوجه خود کند.

در نسخه ترجمه شده، با هماهنگی با نویسندگان مقالات جدیدی هم به کتاب اضافه شده تا ساختار جذاب و متفاوت آن شکل کامل تر و به روزتری به خود بگیرد.

گفت وگو از محیا ساعدی

گفت وگوی ویدئویی با کاوه کیائیان

https://www.filmnetnews.com/wp-content/uploads/2017/12/کاوه-کیائیان.mp4
کاوه کیائیان: کتاب «عباس کیارستمی» ادای دین به این فیلمساز است

   #هنرمندان #سینما #زبان انگلیسی #رونمایی

محتوای خبر «کاوه کیائیان: کتاب «عباس کیارستمی» ادای دین به این فیلمساز است» را در سایت «فیلم نت» ببینید