تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
برخی کودکان و نوجوانان صبح که از خواب بیدار می شوند، قبل از آنکه صبحانه بخورند سراغ تلفن همراه می روند
آسیب ها و تهدیدات تلفن های همراه را جدی بگیرید
عدم توجه به موارد ایمنی و هشدار در فضای مجازی، به خصوص شبکه های اجتماعی تلفن های همراه می تواند آسیب های فراوان و جبران ناپذیری را متوجه افراد کند، لذا کاربران شبکه های اجتماعی تلفن های همراه باید به اطلاع رسانی ها و هشدارهای مکرر پلیس فتا توجه کنند.

سهولت، دسترسی و قیمت پایین سیم کارت و گوشی های هوشمند سبب شده گروه های کثیری از افراد به راحتی به این گوشی ها دسترسی پیدا و بدون داشتن آگاهی و اطلاعات دقیق از تأثیرات آن بر زندگی شخصی، ساعات زیادی از وقت خودشان را صرف استفاده از گوشی تلفن همراه می کنند.

تلفن های همراه به روش های مختلف و به واسطه اقداماتی که از آن اطلاع نداریم، مورد سوء استفاده سودجویان قرار می گیرد، به نحوی که کاربران در هنگام نصب نرم افزار و اپلیکیشن های موبایل بدون آگاهی و به صورت ناخواسته، اجازه دسترسی اطلاعات پایه ای شامل نام، تصویر پروفایل، لیست مخاطبان و دیگر اطلاعات خصوصی را به تولید کننده اپلیکیشن می دهند که این اقدام می تواند تهدیدات فراوانی را متوجه آنها کند.

برخی کودکان و نوجوانان صبح که از خواب بیدار می شوند، قبل از آنکه صبحانه بخورند سراغ تلفن همراه می روند و ساعت های زیادی از وقت خود را صرف بازی های آنلاین می کنند. اگر والدین نتوانند کنترلی روی بازی های آنلاین فرزندشان اعمال کنند، به راحتی به بازی های آنلاین اعتیاد پیدا می کنند.

افرادی که با گوشی های هوشمند از شبکه های اجتماعی استفاده ای اعتیاد گونه دارند نسبت به افراد عادی احساسات منفی بیشتری از جمله افسردگی را تجربه می کنند و همین امر باعث انزوا و سردی روابط فامیلی شده و بر روابط خانوادگی تأثیرات مخربی می گذارد.

کاربران با مراجعه به سایت پلیس فتا و بهره مندی از هشدارها و راهنمایی های آن، ضریب امنیتی سیستم خود را بالا برده و اجازه سوءاستفاده به هکرها و افراد سودجو را ندهند و بسترهایی که زمینه ساز وقوع جرائم است را از بین ببرند.
سرهنگ محمدعلی آدینه لو

   #اپلیکیشن #هشدار #سیم کارت #نرم افزار

محتوای خبر «آسیب ها و تهدیدات تلفن های همراه را جدی بگیرید» را در سایت «میگنا» ببینید