تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 313
جشن سال نو میلادی در سراسر دنیا

جشن سال نو میلادی بدون شک بزرگ ترین جشن در سراسر دنیا است که در سال ۲۰۱۸ هر شهر برنامه های خاصی برای جشن گرفتن این شب دارد، آتش بازی، طراحی آب نما، نورپردازی های خاص تنها بخشی از برنامه های شهرهای بزرگ برای جشن گرفتن این شب ویژه است.

مقاله های مرتبط:

در شب سال نو شهرهایی بزرگ در اروپا رنگ و بویی خاص به خود می گیرند و ماه ها قبل از این شب خاص برنامه های بسیار زیبایی برای هرچه بهتر جشن گرفتن این شب برنامه ریزی می شود. هرساله هزاران نفر از سراسر انگلیس در شب سال نو خود را به ادینبورگ و لندن می رسانند تا بتوانند برنامه های زیبای این شهر را در شب سال نو تماشا کنند. مردم برنامه ریزی می کنند تا سر موقع به این برنامه مهیج برسند.

آتش بازی لندن در سال ۲۰۱۸ ، با موسیقی های زیبا یکی از برنامه های زیبا شب سال نو این شهر است. بیش از ۱۰۰۰۰۰ بلیت برای این آتش بازی موزیکال فروخته شده است و در طی این آتش بازی موسیقی های مشهوری از خوانندگان محبوب مردم پخش می شود.

جشن سال نو میلادی

بر اساس پیش بینی ها در شب سال نو باد قوی در اسکاتلند شروع به وزیدن کرد ولی خوشبختانه تأثیری بر روی جشن های نیویورک متفاوت از سال های قبل برگزارشده است. نیویورک امسال یکی از سردترین شب های سال نو را پشت سر گذاشته است. توپ کریستالی غول پیکر نیویورک هم در میدان تایمز بالا رفت.

آکروپولیس

آکروپولیس،شب سال نو

دمای هوا در نیویورک در شب سال نو میلادی ۲۰۱۸ حدود منفی ۱۲ درجه سانتی گراد بود، سردترین شب سال نو میلادی به سال ۱۹۱۷ برمی گردد که دمای هوا به منفی ۱۷ درجه رسید، از آن زمان تا سال ۲۰۱۸، این میزان از سردی هوا بی سابقه بوده است. مقامات و شهرداری نیویورک در رابطه با سردی هوا هشدار داده و تأکید کرده که شهروندان از پاتیناژ و یا حرکت بر روی یخ ها خودداری کنند.

جشن سال نو میلادی

استرالیا،شب سال نو میلادی

و اما در آلمان برگزار شد و آتش بازی زیبایی هم انجام شد. پلیس از ورود افراد با کوله پشتی های بزرگ به این منطقه جلوگیری کرد و هزاران نفر نتوانستند به این جشن راه پیدا کنند. پلیس فرانکفورت هم محدودیت هایی برای ورود افراد به جشن سال نو کنار رودخانه اصلی این شهر اعمال کرد.

جشن سال نو میلادی

در اندونزی سال نو میلادی رنگ و بوی ازدواج داشت! صدها زوج در اندونزی در شب سال نو میلادی ازدواج کردند. این جشن با حضور ۴۳۷ زوج برگزار شد.

جشن سال نو میلادی

جشن سال نو میلادی در روسیه با مشکلات فنی مواجه شد و میدان کاخ سن پترزبورگ به صورت موقت تخلیه شد. درخت کریسمس ۲۵ متری در شرق این کشور هم آتش گرفت.

جشن سال نو میلادی

مسکو سال ها است که جشن سال نو را با چاشنی باد و برف و باران می چشد و دیدن آسمانی گرفته و هوایی سرد در این شب دور از انتظار نیست. امسال هم مثل سال های قبل این شهر آب و هوایی گرفته و بارانی داشت ولی باران آتش بازی میدان سرخ مسکو را لغو نکرد و مردم از تماشای این آتش بازی لذت بردند.

دبی سال نو میلادی را رو به روی بلندترین ساختمان جهان، عربستان با قطر و حمایت ایران از قطر است.

جشن سال نو میلادی

هندی ها برای استقبال از سال نو میلادی به مساجد، معابد و پرستشگاه های شهر رفتند. سیدنی، یکی از خاص ترین آتش بازی های سال ۲۰۱۸ بود. نور این آتش بازی در لحظه ای تمام شهر را روشن کرد و هزاران شهروند را هیجان زده کرد. در سیدنی هم پلیس تدابیر امنیتی را در نظر گرفته بود.

جشن سال نو میلادی

نیوزیلند شاهد آتش بازی های عظیمی در شب سال نو بود، هزاران شهروند نیوزلندی از منزل هایشان خارج شدند و این شب زیبا را بدون هیچ مسئله ای جشن گرفتند.

جشن سال نو میلادی

در ژاپن، هم زمان با ورود به سال سگ دعا کردن که این سال، سالی پربرکت همراه با آرامش و صلح جهانی باشد. در این شب، ژاپنی ها بر اساس رسم قدیمی نودل و میگو می خوردند.

جشن سال نو میلادی

بودائیان ژاپن برای جشن گرفتن این شب به معابد می روند و غذاها را پیشکش معبد می کنند.

در کره جنوبی، هزاران نفر در سالن شهر سئول جمع می شوند تا با شنیدن صدای زنگ سنتی، آغاز سال جدید را جشن بگیرند.

   #سال نو #نیویورک #لندن #قطر #اندونزی #ازدواج #مسکو #ژاپن #کریسمس #هشدار

محتوای خبر «جشن سال نو میلادی در سراسر دنیا» را در سایت «کجارو» ببینید