تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس جزئیات دیدار روسای کمیسیون های تخصصی مجلس با رییس جمهور را تشریح کرد.
pixel.gifنمایندگان از رییس جمهور خواستند قیمت حامل های انرژی گران نشود/ روحانی ریشه اغتشاشات را موفقیت نظام در کنترل تروریسم دانست

به گزارش ایران خبر،الله یار ملک شاهی در مورد جلسه پیش از ظهر روسای کمیسیون های تخصصی مجلس با رئیس جمهور گفت: این اولین جلسه ملاقات روسای کمیسیون ها با رئیس جمهور چه در دولت یازدهم و چه در دولت دوازدهم است و دو طرف بر ضرورت تکرار این جلسات تاکید داشتند.

رئیس کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس با بیان اینکه نمایندگان هرکدام به مدت پنج دقیقه مسائل عمومی و مسائل مرتبط با کمیسیون های خود را با رئیس جمهور در میان گذاشتند، ادامه داد: یکی از موضوعات اساسی مطرح شده در این جلسه لایحه بودجه سال آینده کشور بود و عمده نظر آقایان این بود که نباید حامل های انرژی با توجه به مشکلات اقتصادی مردم گران شود.

نماینده مردم کوهدشت افزود: همچنین نمایندگان اعلام کردند که در لایحه بودجه سال ۹۷ باید احکامی دیده شود که به نفع اقشار کم درآمد بوده و دهک های پایین از امکانات بیشتری بهره مند شوند.

رئیس کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس ادامه داد: روسای کمیسیون تخصصی در این جلسه از رئیس جمهور خواستند احکام تبعیض آمیز بودجه ای حذف و به سمت عدالت نسبی برود. به طور مثال در برخی شهرستان ها که پروژه ملی وجود نداشته و یا در صورت وجود پیشرفت چندانی نداشته، خود به خود از بودجه ملی محروم شده اند که این نادیده گرفتن حقوق مردم آن مناطق است.

وی مسائل مرتبط با مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم، آسیب های اجتماعی، مواد مخدر، مبارزه با مفاسد اقتصادی از دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه عنوان کرد.

نماینده مردم کوهدشت با بیان اینکه در این جلسه به ناآرامی ها و اغتشاشات اخیر در سطح کشور اشاره شد گفت: رئیس جمهور یکی از ریشه های اصلی این ناآرامی ها را موفقیت نظام در سطح بین المللی و کنترل تروریسم دانست. آقای روحانی گفت که به دلیل روابط خوب قوا، همراهی و همگامی دولت با نیروهای مسلح و نیز اینکه آمریکا نتوانسته در برجام اجماع جهانی علیه ایران به وجود آورد با همراهی اسرائیل و عربستان به دنبال توطئه افکنی در داخل است و از این رو باید بیشتر هوشیار بود.

وی افزود: البته آقای رئیس جمهور قبول داشتند که برخی از مشکلات واقعی و جدی در کشور وجود دارد و خواسته مردم به حق است.

ملک شاهی به نظرات رئیس جمهور در مورد بودجه سال آینده اشاره کرد و گفت: رئیس جمهور از لایحه بودجه که به مجلس ارائه کردند دفاع کرده و معتقد بودند با توجه به اینکه برنامه اصلی دولت اشتغالزایی است نیاز به منابع مالی دارد و یکی از این منابع در آمدی، افزایش قیمت حامل های انرژی است. یا در مورد ادامه طرح تحول سلامت، دولت به منابع مالی احتیاج دارد و نمی تواند نسبت به منابع درآمدی بی توجه باشد.

رئیس کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس تاکید کرد: در این جلسه قرار شد جلسات رئیس جمهور با روسای کمیسیون تخصصی هر شش ماه یا حداقل یک بار در سال برگزار شود.

وی در مورد اینکه به عنوان رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس، انتقاد مسئولان دستگاه قضائی به بودجه سال آینده را مطرح کردید، گفت: در این جلسه قرار نبود به طور مصداقی در مورد بودجه دستگاه ها صحبت شود اما باید توجه کرد که طبق برنامه ششم، بودجه دستگاه قضائی باید حداقل۹ /۲ بودجه کل کشور باشد. این امر در بودجه سال آینده رعایت نشده و خلاف قانون برنامه ششم توسعه است. برای اینکه حداقل ۹ /۲ بودجه کل سال آینده به قوه قضائیه اختصاص یابد، باید حدود ۴هزار میلیارد به بودجه ای که برای دستگاه قضائی در نظر گرفته شده، اضافه کنیم.

نماینده مردم کوهدشت در پاسخ به این پرسش که آیا رئیس جمهور پذیرفتند در بودجه سال آینده قیمت حامل های انرژی افزایش نیابد گفت: رئیس جمهور اعلام کردند که دولت برای اجرای برنامه ها و اهداف خود نیاز به منابع درآمدی دارد و اگر مجلس منبع درآمدی دیگری را معرفی کند، دولت قبول می کند که قیمت حامل های انرژی را افزایش ندهد.

وی در مورد اینکه آیا در این نشست در مورد حذف یارانه بگیران نیز صحبت شد، اظهار کرد: رئیس جمهور گفتند که یکی از شعارهای انتخاباتی اش ریشه کنی فقر مطلق بوده است از این رو برای این کار باید یک حداقل درآمدی برای خانوارها در نظر گرفت تا اگر کسی کمتر از این مبلغ درآمد داشت تحت پوشش قرار بگیرد.

   #رئیس جمهور #روحانی #رییس جمهور #مشکلات اقتصادی #تروریسم #یارانه #قوه قضائیه #عدالت #اسرائیل #برجام


منبع خبر (ایران خبر) است و جستجوگر هوشمند بتانیوز هیچگونه مسئولیتی در برابر محتوای آن ندارد.

اگر به محتوای خبر «نمایندگان از رییس جمهور خواستند قیمت حامل های انرژی گران نشود/ روحانی ریشه اغتشاشات را موفقیت نظام در کنترل تروریسم دانست» اعتراض دارید می توانید از طریق بخش تماس با ما گزارش کنید.