تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 118
حجت الاسلام عابدی گفت: با ورود حضرت معصومه(س) به قم، این شهر لقب حرم اهل بیت را به خود گرفت، وگرنه تا قبل از ورود حضرت(س) به قم، این شهر حرم اهل بیت(ع) نبود. 208352_798.jpg

شعار سال: حجت الاسلام والمسلمین احمد عابدی؛ استاد درس خارجحوزه علمیهو رئیس دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در بیانی دربارهحضرت معصومه(س)گفت: فاطمۀ معصومه(س) در میان فرزندان امام کاظم(ع) از جایگاه والایی برخوردار است و تعابیری که ائمه(ع) درباره ایشان فرمودند کمتر درباره امام زاده ای به کار رفته است.

وی افزود: چنین زیارت نامه ای ـ نقل شده توسط اهل بیت(ع) ـ برای هیچ امام زاده ای بیان نشده است، نحوۀ زیارت حضرت معصومه را خود اهل بیت(ع) به ما آموختند، در حالیکه زیارت تمامی امام زاده های دیگر از معصومین نقلی نشده است.

این محقق و پژوهشگر خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) قصیده ای در مدح حضرت معصومه(س) دارد که در آن، حضرت معصومه را با حضرت زهراء(س) مقایسه کرده و این نشان از جایگاه والای فاطمۀ معصومه(س) است.

حجت الاسلام والمسلین عابدی گفت: وقتی حضرت(س) به قم تشریف آورد، قمحرم اهل بیت(ع)شد، در واقع با ورود حضرت به قم، این شهر لقب حرم اهل بیت(ع) را به خود گرفت، وگرنه تا قبل از ورود حضرت(س) به قم، این شهر حرم اهل بیت(ع) نبود و این حضرت معصومه(س) بود که فرهنگ اهل بیت(ع) را به این شهر آورد.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفتهاز باشگاه خبرنگاران جوان ، تاریخ انتشار 8دی 96، کدمطلب:۶۳۷۹۵۸۳، www.yjc.ir


   #زیارت #قرآن