تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 204

رسانه کلیک – گلکسی اس 9 پرچمدار جدید شرکت سامسونگ مجهز به طراحی مادر بورد جدیدی است که اجازه قرارگیری باتری بزرگتر را به گوشی می دهد. این طراحی مشابه آیفون ایکس است.

گوشی گلکسی اس 8 و گلکسی نوت 8 به ترتیب با باتری های 3000 و 3300 میلی آمپری عرضه شدند. با وجود افزایش اندازه صفحه نمایش، فضای داخلی هر دو گوشی به طرز قابل توجهی کاهش یافت و این مسئله منجر به استفاده باتری مشابه نسل قبل برای این گوشی ها شد. اما احتمالا این شرکت در سال 2018 مجبور به چنین سازش هایی نشود، چرا که طبق شایعات، گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس هر دو با مادربورد جدیدی معرفی می شوند. این طراحی فواید زیادی برای قطعات داخلی گوشی دارد که به زودی خواهیم فهمید.

از طرفی مدتی است که شایعه شده گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس در ماه مارس معرفی می شوند و طراحی بورد SLP در این دو محصول منجر به باتری های بزرگتر می شود. شاید تاریخ انتشار اولیه چیزی باشد که خیلی ها علاقه به دانستن آن داشته باشند، اما پیشرفت هایی که در طراحی قطعات داخلی این دو پرچمدار رخ می دهد، در نوع خود هیجان انگیز است.

از نظر طراحی خارجی، ممکن است گلکسی اس 9 تفاوت چندانی با نسل پیشین خود نداشته باشد، اما قرار است چیزهای زیادی در داخل پرچمدار آینده سامسونگ تغییر کند. بر اساس شایعه ای که از طرف رسانه چینی درز کرده است، هر دو گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس دارای مادربوردی هستند که طراحی یکسانی با آیفون X دارد.

این طراحی به شرکت سامسونگ اجازه می دهد تا قطعات داخلی را با هم ترکیب کند و فضای بیشتری برای دیگر قطعات آزاد شود. در حال حاضر بر اساس شایعات، گلکسی اس 9 دارای باتری 3200 میلی آمپری خواهد بود که در مقایسه با گلکسی اس 8 تفاوت بزرگی ندارد، اما با این طراحی بورد توده ای (Stacked Logic) قرار است شاهد تغییرات زیادی در داخل این پرچمداران باشیم.

بنابراین گلکسی اس 9 ممکن است بروزرسانی مناسبی برای گلکسی اس 8 پلاس نباشد، اما احتمالا چند آپگرید ویژه از جمله ظرفیت بیشتر باتری خواهد داشت که مشتریان را به خرید آن تشویق کند.

   #سامسونگ #آیفون #شایعه #آیفون ایکس #آیفون X

محتوای خبر «طراحی مادربورد گلکسی اس 9 مشابه آیفون ایکس است» را در سایت «کلیک» ببینید