تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 190
خانه تاریخی مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ از برنامه ریزی جهت تغییر کاربری خانه های تاریخی اصفهان به گردشگری خبر داد.
به گزارش خبرگزاری ایمنا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ فریدون اللهیاری با اعلام این خبر گفت: در تغییر کاربری خانه های تاریخی بیش از ۱۵ خانه بعد از تغییر کاربری در سطح شهر اصفهان به بهره برداری می رسد.
وی با اشاره به ایجاد رونق در زمینه بهبود وضعیت خانه های تاریخی در اصفهان گفت: در نظر داریم در راستای حمایت از مالکین خانه های تاریخی و سرمایه گذاران بخش خصوصی تسهیلاتی در زمینه حفظ و احیای این خانه ها به عنوان تاسیسات گردشگری اختصاص دهیم.
وی با بیان اینکه خانه های تاریخی اصفهان می توانند به افزایش ظرفیت اقامتگاه های سنتی کمک کنند، عنوان کرد: در همین زمینه به زودی بیش از ۱۵ خانه تاریخی در اصفهان جهت تاسیسات گردشگری به بهره برداری می رسد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان خاطرنشان کرد: برای حفاظت از خانه های تاریخی و ایجاد تاسیسات گردشگری در مرکز شهر اصفهان به دلیل کمبود زمین، در نظر داریم با جلب حمایت بانک ها و موسسات مالی، اعتبارات و تسهیلات لازم را برای تغییر کاربری خانه های تاریخی محقق سازیم، بنابراین برای هر کدام از این خانه ها تسهیلات سازمانی پیش بینی شده است.

   #اصفهان #صنایع دستی #بخش خصوصی

محتوای خبر «تغییر کاربری خانه های تاریخی اصفهان به گردشگری» را در سایت «ایمنا» ببینید