تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 375
تهران نیوز پایتخت خبری ایران

رئیس شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش با بیان این که زلزله تهران یک تا دو میلیون کشته و مصدوم خواهد داشت، گفت: ۳۰ استان در صورت بروز حادثه بزرگ، معین مناطق تهران هستند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز ؛ محسن هاشمی ، رئیس شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش در برنامه جهان آرا با بیان این که زلزله تهران یک تا دو میلیون کشته و مصدوم خواهد داشت، گفت: به دنبال نصب سیستم صوتی آگاهی ۱۵ ثانیه قبل از زلزله هستیم.

وی گفت: گفته بودم زلزله تهران می تواند یک تا دو میلیون مصدوم داشته باشد نه این که این تعداد انسان کشته می شوند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش عنوان کرد: با زلزله بالای ۷ ریشتر در تهران، سیستم آبرسانی شهر آسیب می بیند و می تواند حالت سیل گونه به خود بگیرد.

وی ادامه داد: بر اساس برنامه پیش بینی شده، قرار است سیستم آبرسانی تهران برای زلزله آماده شود.

هاشمی با بیان این که آمادگی مواجهه با زلزله بزرگ در پایتخت را نداریم، خاطرنشان کرد: ۳۰ استان در صورت بروز حادثه بزرگ، معین مناطق تهران هستند.

وی بیان داشت: گسل های تهران همیشه در حد یک تا دو ریشتر فعال بوده اند. نمی توان گفت بین ۲ تا ۱۶ هفته آینده زلزله بزرگی در تهران رخ می دهد ولی همیشه منتظر وقوع حادثه هستیم.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش گفت: تمهیداتی برای تهران اندیشیده شده ولی آمادگی مواجهه با زلزله بزرگ در پایتخت را نداریم. ۳۰ استان در صورت بروز حادثه بزرگ، معین مناطق مختلف تهران هستند.

وی تاکید کرد: قرار شده موضوع زلزله تهران در جلسه سران قوا مطرح شود تا اگر اعتبارات دولتی تکافو نکند، از رهبر معظم انقلاب درخواست شود.

هاشمی با اشاره به این که زلزله تهران نشان داد مردم آمادگی کافی ندارند و صدا و سیما و آموزش و پرورش باید آموزش های لازم را در مورد زلزله ارائه دهند، اظهار داشت: مأموریت سپاه، ارتش و هر یک از نهادها و وزارتخانه ها که تعداد آنها به ۲۰ مورد و ۸۰ کارگروه می رسد برای زلزله بزرگ تهران مشخص شده است.

وی افزود: دستورالعمل پایدارسازی به ادارات دولت و بیمارستان ها از حدود ۱۰ سال پیش ارائه شده و بسیاری از آن ها این کار را انجام داده اند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش یادآور شد: وزارت نفت می گوید سازه هایی برای عدم آسیب به دو مخزن بزرگ سوخت در تهران احداث کرده و شیرهای قطع خودکار گاز هم نصب شده است.

هاشمی در پایان تصریح کرد: بیش از ۱۰۰ سوله بحران در تهران آماده شده است. ارتش و سپاه امکانات گسترده ای برای زمان وقوع زلزله در تهران دارند که می تواند برای اسکان و امداد مورد استفاده باشد.

انتهای پیام/*

   #زلزله #تجریش #زلزله تهران #پایتخت #وقوع زلزله #صدا و سیما #سپاه #رهبر معظم انقلاب

محتوای خبر «زلزله تهران یک تا دو میلیون کشته و مصدوم خواهد داشت / به دنبال نصب سیستم صوتی آگاهی ۱۵ ثانیه قبل از زلزله هستیم / ۳۰ استان در صورت بروز حادثه بزرگ، معین مناطق تهران هستند» را در سایت «تهران نیوز» ببینید