تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 212
دکتر اسدی گفت: ترامپ در صحنه بین المللی به دنبال کسب مشروعیت است و در نظر دارد با استفاده از موضوع برجام کسب مشروعیت کند.
به گزارش خبرگزاری بسیج؛ دکتر عباس اسدی تحلیلگر مسائل بین الملل در خصوص اقدام بعدی آمریکا درباره برجام گفت: آمریکا تلاش می کند توپ را به زمین ایران بیندازد و ایران را مقصر جلوه دهد دولت ترامپ به دنبال این است که با اعمال فشار ایران از برجام خارج شود.
وی گفت: در صورت موافقت کنگره با برجام، رئیس جمهور آمریکا احتمال دارد اقدام به وتوی برجام کند و سیاست های قبلی خود را با شدت بیشتر پیش ببرد و مسائلی چون برنامه موشکی و دخالت ایران در دیگر کشورها را مطرح کند.
دکتر اسدی گفت: لابی های صهیونیستی و سعودی در این راستا تلاش می کنند و اپوزیسیون های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور نیز به دنبال آن هستند، ایران تحت فشار شدید قرار گیرد و برنامه موشکی ایران ذیل این اتهامات قرار گیرد تا ایران از این مسئله منصرف شود.
تحلیلگر مسائل بین الملل ادامه داد: ترامپ در صحنه بین المللی به دنبال کسب مشروعیت است و در نظر دارد با استفاده از این موضوع کسب مشروعیت کند و فشارهای داخلی آمریکا علیه خود را کاهش دهد و با مسائل مربوط به خاورمیانه و شروع انتفاضه سوم ذهن ها را منحرف نماید.

وی در خصوص سیاست آمریکا در قبال ایران در دوران ترامپ گفت: آمریکا احتمالا وارد جنگ مستقیم با ایران نمی شود و تبلیغاتی که در این خصوص به راه انداخته در راستای بازار گرمی برای خودشان است تا به متحدان منطقه ای خود قوت قلب بدهند و از این طریق اقدام به فروش تسلیحات نظامی خود به کشورهای منطقه کنند و این کشورها را زیر سلطه خود حفظ کنند.
دکتر اسدی افزود: وزیر دفاع آمریکا در این زمینه آمریکا اعلام داشته است آمریکا وارد جنگ مستقیم با ایران نخواهد شد بلکه متحدان خود را چنان مجهز می کند که به نمایندگی از آمریکا وارد جنگ با ایران شوند. آمریکا شرایط جنگ با ایران را ندارد و کشورهای عربستان و امارات را تشویق به انجام اقدامت ایضایی با ایران می کند.
عضو هیات علمی دانشگاه علامه گفت: تبلیغات و جنجال هایی که آمریکا در خصوص حمله نظامی به ایران می کند نوعی فشار روانی است و نباید باور کنیم که آمریکا به واقع می خواهد وارد جنگ با ایران شود. در حال حاضر عربستان در باتلاق جنگ یمن گیر کرده و با به راه انداختن این جنجال ها علیه ایران به دنبال آن هستند که خروج ابرومندانه ای از جنگ یمن داشته باشند.
دکتر اسدی در پایان اظهار داشت: تحرکات اخیر نیکی هیلی در سازمان ملل یک نمایش بوده و صرفا یک شوی سیاسی بود که اجرا کردند و فاقد اسناد و مدارکی هستند که متعلق به ایران باشد .سازمان ملل نیز علیه این اقدام دولت آمریکا موضع اتخاذ کرد.

   #برجام #جنجال #برنامه موشکی #سازمان ملل #وزیر دفاع #رئیس جمهور #خاورمیانه #امارات #دانشگاه علامه #دخالت ایران

محتوای خبر «ترامپ به دنبال کسب مشروعیت از طریق برجام است/ آمریکا وارد جنگ مستقیم با ایران نمی شود» را در سایت «بسیج نیوز» ببینید