تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 294
نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل مدعی شده است که موشک شلیک شده از یمن به کاخ پادشاهی در پایتخت عربستان تمامی نشانه های حملات قبلی را دارد که با کمک سلاح های ارسالی ایران انجام شد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از «اسکای نیوز»، بعد از دومین شلیک موفقیت آمیز موشک بالستیک یمنی ها به ریاض، «نیکی هیلی» نماینده آمریکا در سازمان ملل بار دیگر در قامت وکیل مدافع سعودی ها ظاهر شد و با این ادعا که موشک شلیک شده به کاخ پادشاهی «الیمامه» نشانه های موشک ایرانی را دارد، از تلاش ها برای برداشتن گام های ضد ایرانی در شورای امنیت دم زد.

عصر دیروز ساعاتی پس از حمله موشکی ارتش یمن به کاخ پادشاهی الیمامه در 12 کیلومتری مرکز ریاض، نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل، خواستار اقدام شورای امنیت در قبال این حمله شد.

هیلی مدعی شد: «این موشک شلیک شده در برگیرنده تمامی نشانه های مشابه با حملات پیشین به وسیله تسلیحات ارسالی از طرف ایران است.»

هیلی در ادامه اظهارات بی اساس خود افزود: «ما باید به طور مشترک دست به اقدام بزنیم تا جنایت های تهران مشخص شود... باید دست به هر کاری لازم است بزنیم، تا آن ها پیام را دریافت کنند. اگر این کار را نکنیم، ایران، جهان را به یک بحران منطقه ای عمیق تر خواهد کشاند.»

این دیپلمات آمریکایی اضافه کرد: «با شماری از دوستان در شورای امنیت در حال همکاری برای پیدا کردن گزینه های لازم جهت افزایش فشارها بر ایران هستیم.»

هیلی، پنجشنبه هفته گذشته نیز با برگزاری یک کنفرانس خبری مضحک در پایگاهی نظامی، لاشه و تصاویری از اجزای باقی مانده موشک شلیک شده یمنی ها به سمت فرودگاه «ملک خالد» در حومه ریاض، را به نمایش گذاشت.

وی با ادعای اینکه این لاشه ها و تصاویر، از موشک پرتاب شده از یمن به فرودگاه بین المللی ملک خالد در شهر ریاض است، با تکرار ادعای مردود آمریکا گفت: «کارشناسان نظامی ما به این نتیجه رسیدند که موشک پرتاب شده به سمت ریاض، ایرانی بوده است.»

انتهای پیام/

   #شورای امنیت #سازمان ملل #پایتخت #موشک بالستیک

محتوای خبر «تکرار ادعاهای هیلی درباره موشک یمنی ها؛ آمریکا خواستار اتخاذ اقداماتی علیه ایران شد» را در سایت «تسنیم» ببینید