تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 158
لیگ قهرمانان اروپا - لیگ اروپا

در پایان مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا و لیگ اروپا، نمایندگان آلمان بسیار پایین تر از حد انتظار ظاهر شدند اما تیم های لالیگا، سری آ و لیگ برتر، عملکرد درخشانی را از خود بر جای گذاشتند.

طرفداری- دور گروه مسابقات لیگ قهرمانان اروپا و لیگ اروپا به پایان رسید و تیم های صعود کننده به مرحله حذفی مشخص شدند. در این میان بعد از مدت ها همه تیم های سری آ به مرحله حذفی رسیده اند و هیچ تیمی از این کشور حذف نشده است. لالیگا نیز هر هفت نماینده خود را در دور بعد خواهد داشت. با حذف اورتون از لیگ اروپا، تعداد نمایندگان لیگ برتر از 7 به 6 رسید. در این میان عملکرد نمایندگان بوندس لیگا و لوشامپیونه، پایین تر از حد انتظارات بوده است.

  • لالیگا (7/7)

هر 7 نماینده اسپانیا هنوز در مسابقات اروپایی هستند و این کشور بدون تلفات به کارش ادامه می دهد. در این میان فقط عدم صعود اتلتیکو مادرید به مرحله بعدی لیگ قهرمانان اروپا تعجب برانگیز بود با این حال این تیم شانس خود را در لیگ اروپا دنبال می کند.

رئال مادرید بارسلونا اتلتیکومادرید سویا ویارئال اتلتیک بیلبائو رئال سوسیداد
صعود از لیگ قهرمانان اروپا؛ تیم دوم صعود از لیگ قهرمانان اروپا؛ تیم اول رسیدن به لیگ اروپا صعود از لیگ قهرمانان اروپا؛ تیم دوم صعود از لیگ اروپا؛ تیم اول صعود از لیگ قهرمانان اروپا؛ تیم اول صعود از لیگ قهرمانان اروپا؛ تیم دوم

  • لیگ برتر (7/6)

انگلیسی ها، عملکرد فوق العاده ای در مسابقات اروپایی داشته اند؛ هر 5 نماینده آن ها در لیگ قهرمانان اروپا به مرحله بعد رسیده است که 4 تیم (به غیر از چلسی) به عنوان صدرنشین به دور بعد رفته اند. در لیگ اروپا نیز آرسنال به راحتی صدرنشین گروهش شد اما در این میان، اورتون تنها تیم ناکام لیگ برتر بود که در گروهش حذف شد.

چلسی سیتی منچستریونایتد تاتنهام لیورپول آرسنال اورتون
صعود از لیگ قهرمانان اروپا؛ تیم دوم صعود از لیگ قهرمانان اروپا؛ تیم اول صعود از لیگ قهرمانان اروپا؛ تیم اول صعود از لیگ قهرمانان اروپا؛ تیم اول صعود از لیگ قهرمانان اروپا؛ تیم اول صعود از لیگ اروپا؛ تیم اول حذف

  • بوندس لیگا (7/3)

نمایندگان آلمان یکی از بدترین دوره های خود را در مسابقات اروپایی سپری می کنند. در لیگ قهرمانان اروپا فقط بایرن مونیخ موفق به صعود به جمع 16 تیم مرحله بعد شده است. لایپزیش و دورتموند پس از سوم شدن در گروهشان، راهی لیگ اروپا شدند. هوفنهایم پس از ناکامی در رسیدن به مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا، از لیگ اروپا هم کنار رفت. کلن و هرتابرلین نیز در این مسابقات توفیقی کسب نکردند. فرایبورگ نیز اصلا از پلی آف لیگ اروپا به مرحله گروهی نرسید.

بایرن مونیخ لایپزیش دورتموند هوفنهایم کلن هرتابرلین فرایبورگ
صعود از لیگ قهرمانان اروپا؛ تیم دوم رسیدن به لیگ اروپا رسیدن به لیگ اروپا حذف حذف حذف حذف

  • سری آ (6/6)


بعد از مدت ها، نمایندگان ایتالیا در مسابقات اروپایی عملکرد قابل قبولی از خود بر جای گذاشتند. آ اس رم در لیگ قهرمانان اروپا و آتالانتا در لیگ اروپا، فراتر از حد انتظارات ظاهر شدند و در گروه های مرگ، سرگروه شدند. در این میان ناپولی ضعیف ترین عملکرد را داشت و تنها تیم ایتالیایی بود که از گروهش صعود نکرد. با این حال آن ها به ماجراجویی خود در لیگ اروپا ادامه می دهند. هر سه نماینده سری آ در لیگ اروپا به عنوان صدرنشین کارشان را تمام کردند.

یوونتوس آ اس رم ناپولی آتالانتا لاتزیو میلان
صعود از لیگ قهرمانان اروپا؛ تیم دوم صعود از لیگ قهرمانان اروپا؛ تیم اول رسیدن به لیگ اروپا صعود از لیگ اروپا؛ تیم اول صعود از لیگ اروپا؛ تیم اول صعود از لیگ اروپا؛ تیم اول

  • لوشامپیونه (6/4)

نمایندگان لیگ فرانسه نیز در مقایسه با سال های اخیر عملکرد چشم گیری نداشته اند. PSG مطابق انتظار قدرتمندانه از گروهش صعود کرد اما موناکو به بدترین شکل ممکن در گروهش آخر شد. در لیگ اروپا هر سه نماینده این کشور موفق شدند از گروه هایشان صعود کنند اما بوردو در همان مرحله دوم پلی آف، حذف شده بود.

پاری سن ژرمن موناکو نیس مارسی لیون بوردو
صعود از لیگ قهرمانان اروپا؛ تیم اول حذف صعود از لیگ اروپا؛ تیم دوم صعود از لیگ اروپا؛ تیم دوم صعود از لیگ اروپا؛ تیم دوم حذف

  • سایر لیگ ها

از 6 تیم پرتغالی، سه تیم در رقابت های اروپایی باقی ماندند. پورتو در لیگ قهرمانان اروپا، براگا و اسپورتینگ لیسبون در لیگ اروپا به کارشان ادامه می دهند. بنفیکا به شکل ناامید کننده ای بدون امتیاز از لیگ قهرمانان اروپا حذف شد. ماریتیمو و ویتوریا گیمارش نیز در لیگ اروپا راه به جایی نبردند.

از 5 نماینده روسیه، 4 تیم در رقابت های لیگ اروپا به کارشان ادامه می دهند. زنیت و لوکوموتیو مسکو از گروهشان صعود کردند. اسپارتاک مسکو و زسکا مسکو هم از لیگ قهرمانان اروپا به این جمع اضافه شدند.

بشیکتاش تنها بازمانده سوپرلیگ ترکیه است که در بالاترین سطح ممکن، باید در مرحله 1/8 نهایی لیگ قهرمانان اروپا به کارش ادامه بدهد؛ نکته مهم اوضاع وخیم لیگ هلند است. هر نماینده این لیگ در مسابقات اروپایی از دور رقابت ها کنار رفته اند!

   #لیگ قهرمانان #لیگ اروپا #لیگ قهرمانان اروپا #لیگ برتر #مسکو #آرسنال #دورتموند #لالیگا #بایرن مونیخ #بوندس لیگا

محتوای خبر «بررسی عملکرد نمایندگانِ لیگ های معتبر اروپایی در مسابقات فصل 2017/18 لیگ قهرمانان اروپا و لیگ اروپا» را در سایت «طرفداری» ببینید