تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 371

به گزارش خبرگزاری رسا، جنبش «النجباء» عراق، امروز، اعلام کرد که تصمیم رییس جمهور آمریکا مبنی بر به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل، می تواند دلیل مشروعی برای حمله به نیروهای آمریکایی در عراق باشد.

شیخ «اکرم الکعبی» طی بیانیه ای اعلام کرد: تصمیم ترامپ نادان، به منزله شراره آتش بزرگی برای نابودی این رژیم (اسرائیل) از پیکره امت اسلامی است و می تواند دلیلی مشروع برای هدف قرار دادن نیروهای آمریکایی باشد.

«سید هاشم الموسوی» سخنگوی رسمی مقاومت اسلامی نُجَباء نیز در واکنش به تصمیم رییس جمهور آمریکا پیرامون اعلام قدس به عنوان پایتخت فلسطین اشغالی اظهار داشت: بر امت اسلام است که در صورت اجرای این تصمیم به هدف قرار گرفتن مقدساتشان پاسخ دهند.

موسوی با بیان اینکه «انتقال سفارت آمریکا به قدس یک اقدام خصمانه است»، تصریح کرد: دشمن با این نقشه شوم، اسلام و مسلمانان را هدف گرفته است.

وی افزود: یهودی سازی قدس و به رسمیت شناختن آن بعنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، لکه ننگی بر پیشانی اتحادیه عرب است که به آمریکا این امکان را دادند چنین تصمیمی اتخاذ کند.

سخنگوی رسمی مقاومت اسلامی نُجَباء همچنین خالی کردن قدس از هویت فلسطینی آن را به معنای خالی کردن امت از هویت اسلامی آن در مقابل رژیم صهیونیستی و عادی سازی روابط با آن دانست.

موسوی با انتقاد از سیاست های خصمانه ترامپ گفت: رییس جمهور آمریکا فردی تندرو و دشمن اسلام است و زبانی جز زبان پول و زور برای ایجاد بحران های سیاسی در جهان را نمی فهمد.

وی در پایان تاکید کرد: نُجَباء از جهان اسلام می خواهد دست به اقدامی فوری بزنند تا زورگویی های واشنگتن در حق فلسطینیان و قدس شریف را متوقف سازند./۹۹۴/ب۱۰۲/ف

   #رییس جمهور #پایتخت #مقاومت اسلامی #عراق #جهان اسلام #واشنگتن #نقشه #اتحادیه عرب

محتوای خبر «جنبش «النُجباء» به هدف قرار دادن نیروهای آمریکایی در عراق تهدید کرد» را در سایت «رسا» ببینید