تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 425
هشدار مقامات آمریکایی نسبت به خلافت جدید داعش در فضای مجازیReviewed by on Dec 7Rating:

به گزارش ایران ویج به نقل از ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز لورا شیائو، مدیر اطلاعات مرکز ملی مقابله با تروریسم آمریکا گفت: گروه ترویستی داعش عملیات های خارجی خود را طی دو سال گذشته طراحی و اجرا کرده و ادعا کرده که از ژانویه سال جاری میلادی دستکم با ۲۰ حمله علیه منافع غرب ارتباط داشته است.

وی به یکی از کمیته های سنای آمریکا گفت: متاسفانه فروپاشی خلافت داعش و از دست دادن قلمروهایش به معنای کاهش توانایی این گروه تروریستی در الهام بخش حملات بودن نیست. توانایی داعش برای ارتباط برقرار کردن با طرفدارانش در سراسر جهان از طریق ظرفیت رسانه های اجتماعی اش بی سابقه است و به این گروه امکان دسترسی به تعداد وسیعی از افراط گرایان خشونت آمیز داخلی را می دهد.

ائتلاف ضد داعش تحت رهبری آمریکا برآورد کرده که کمتراز سه هزار شبه نظامی متعلق به این گروه تندرو همچنان در عراق و سوریه هستند.

از سوی دیگر مارک میچل، معاون وزیر دفاع آمریکا در عملیات های ویژه گفت: از بین رفتن خلافت فیزیکی داعش به معنای پایان کار این گروه یا دیگر سازمان های تروریستی جهانی نیست. داعش همزمان با از دست دادن قلمروهای خود بیش از پیش به ارتباطات مجازی تکیه کرده است و به الهام بخش بودن حملات توسط مردم آسیب پذیر ادامه می دهد.

رون جانسون، رئیس کمیته امور دولتی و امنیت داخلی سنای آمریکا گفت: این خلافت جدید داعش در فضای مجازی است.

انتهای پیام

   #داعش #هشدار #وزیر دفاع #فضای مجازی #سوریه #رویترز #تروریسم #عراق

محتوای خبر «هشدار مقامات آمریکایی نسبت به خلافت جدید داعش در فضای مجازی» را در سایت «ایران ویج» ببینید