تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 315
سید حسن هاشمی نورآوران سلامت جراحی چشم

سلامت آنلاین- رئیس بنیاد خیریه نورآوران سلامت شعبه شرق کشور گفت: وزیر بهداشت با کمک یکی از چشم پزشکان مشهدی، امروز ۲۰ عمل جراحی چشم را در بیمارستان صحرایی دهستان کرات در تایباد انجام می دهد.

به گزارش سلامت آنلاین، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که عضو بنیاد خیریه نورآوران سلامت است، امروز ۱۶ آذر برای ویزیت بیماران و انجام چندین عمل جراحی چشم وارد شهرستان تایباد واقع در شرق خراسان رضوی شد.

دکتر سید حسن هاشمی، هم اکنون مشغول عمل جراحی چشم در یک واحد چشم پزشکی سیار واقع در دهستان کرات شهرستان تایباد است.

حسن انتظاری افزود: بنیاد خیریه نورآوران سلامت با تاسیس واحدهای سیار چشم پزشکی و دندانپزشکی به بیماران ساکن در مناطق محروم کشور خدمات پزشکی رایگان ارائه می دهد.

وی ادامه داد: این بنیاد با استقرار واحدهای سیار پزشکی در مناطق مختلف کشور هر سال چهار دوره را برگزار می کند و در همین چارچوب از ۱۵ مهر امسال در دهستان کرات شهرستان تایباد فعالیت خود را آغاز کرده است.

رئیس بنیاد خیریه نورآوران سلامت شعبه شرق کشور گفت: تاکنون ۴۰ هزار نفر از جمعیت روستایی شهرستان تاییاد به لحاظ چشم پزشکی و دندانپزشکی بطور رایگان غربالگری شده اند.

وی افزود: از این میان دو هزار و ۳۰۰ نفر از ساکنان روستایی تایباد طی این مدت به لحاظ چشم پزشکی ویزیت شده اند. بدین منظور ۱۳۹ عمل جراحی انجام و ۶۶۰ عینک برای بیماران تجویز شده است.

انتظاری، تعداد افراد ویزیت شده در بخش دندانپزشکی را نیز دو هزار و ۳۰۰ نفر عنوان کرد که علاوه بر خدمات ترمیم، معالجه و کشیدن دندان برای نخستین بار توسط بنیاد خیریه نورآوران سلامت پروتز دندانی برای بیماران در تایباد گذاشته شده است.

وی ادامه داد: این بنیاد که با هدف کمک به بیماران محروم در حوزه چشم پزشکی و دندانپزشکی خدمات ارائه می دهدو تاکنون در ۹ استان کشور در قالب ۱۲ دوره حضور یافته است.

انتظاری گفت: بنیاد خیریه نورآوران سلامت با ۶۰۰ عضو در هر سال چهار دوره را برگزار می کند که هر دوره حدود ۱۰۰ روز به طول می انجامد. از ابتدای فعالیت این بنیاد تاکنون ۵۶ هزار بیمار در سطح کشور ویزیت چشم شده اند، دو هزار و ۴۰۰ عمل چشم پزشکی انجام شده و حدود ۲۰ هزار نفر عینک دریافت کرده اند.

وی تعداد بیمارانی را که توسط بنیاد خیریه نورآوران سلامت ویزیت و خدمات دندانپزشکی را دریافت کرده اند نیز ۲۷ هزار نفر اعلام و بیان کرد: هزینه درمان بیماران توسط این بنیاد کاملا رایگان است. مجموع هزینه ها در هر دوره ۱۵ میلیارد ریال می باشد که توسط خیران تامین می شود و این بنیاد هیچ وابستگی به دولت ندارد.

بنیاد خیریه نورآوران سلامت شعبه شرق کشور کار خود را با انجام نخستین عمل جراحی چشم در شهر لوجلی شهرستان شیروان در خراسان شمالی از سال ۱۳۹۲ آغاز کرد. این بنیاد با استقرار اتاقهای عمل سیار علاوه بر خدمات تخصصی چشم پزشکی و نیز بینایی سنجی، خدمات دندانپزشکی نیز به محرومان ارائه می کند.

مرکز شهرستان ۱۱۰ هزار نفری تایباد در فاصله ۲۲۸ کیلومتری جنوب شرق مشهد واقع است. تایباد مرکب از دو شهر، دو بخش مرکزی و میان ولایت ۳۸ روستا دارد. ۳۶ هزار نفر از جمعیت این شهرستان مرزی ساکن روستاها هستند. تایباد از سمت شرق و جنوب شرق هم مرز با کشور افغانستان است.(ایرنا)

   #سلامت #خراسان #وزیر بهداشت #افغانستان #مشهد

محتوای خبر «انجام ۲۰ عمل جراحی توسط وزیر بهداشت در مناطق محروم تایباد» را در سایت «سلامت آنلاین» ببینید