تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان

مهر نوشت:عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در فرمایش های حضرت امام (ره) «اسلام امریکایی» همان اسلام اشرافیت، اسلام سازش و اسلام حاکمیت سرمایه و سرمایه داران بر مظلومین و پابرهنه ‏ها است.

سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی در جمع دانشجویان دانشگاه امام صادق علیه السلام حاضر شد و گفت: علم مفید علمی است که بوسیله آن بتوان مشکلات کشور را حل کرد.

اهم اظهارات جلیلی به شرح زیر است:

* اندیشه دینی چه در مقام توصیف واقعیات و چه تجویز راه حل برای مشکلات، با اندیشه دینی غرب دارد زیرا طبق اندیشه دینی، حقیقتی وجود دارد که باید تمام تجویزها در نهایت ما را به آن حقایق رهنمون کند.

* البته اندیشه دینی صحیح نیز همان «اسلام ناب» است و حضرت امام (ره) در پیام های یک سال آخر عمر شریف شان مکرر بر مفهوم «اسلام ناب» تکیه و تمایز آن را با «اسلام امریکایی» بیان می کردند.

* امام (ره) در یک سال آخر حیات پر برکت شان به بهانه های مختلف از جمله صدور پیام قطعنامه، ساخت مصلی، پیام برای هنرمندان، پیام برای شهادت شهید عارف حسینی و... بر این دوگانه تاکید کرده و نسبت به «اسلام امریکایی» هشدار دادند و این مساله نشان می دهد اهمیت این مساله در فکر و اندیشه امام تا چه اندازه بود.

*در فرمایش های حضرت امام (ره) «اسلام امریکایی» همان «اسلام اشرافیت، اسلام ابوسفیان، اسلام ملاهای کثیف درباری، اسلام مقدس ‏نماهای بی شعور حوزه ‏های علمی و دانشگاهی، اسلام ذلت و نکبت، اسلام پول و زور، اسلام فریب و سازش و اسارت و اسلام حاکمیت سرمایه و سرمایه داران بر مظلومین و پابرهنه ‏ها» است.

*امروز بسیاری از لزوم واقع بینی در جهان سخن می گویند که اتفاقا سخن درستی است و اولین هنر امام (ره) نیز همین بود که مناسبات جهان را درست و واقع بینانه می فهمید و توصیف می کرد. بر همین مبناست که امروز همچنان بسیاری از سخنان امام (ره) زنده و پویاست، گویی زمانی که این حرفها را بیان کردند سالها بعد را می دیدند.

* ترجیع بند تمام این پیامها تاکید امام بر دوگانه اسلام ناب و اسلام امریکایی است که این نشان می دهد این مساله چقدر برای امام (ره) اهمیت داشته و لازم است تا شما دانشجویان یک بار با دقت پیام های یک سال آخر امام را بخوانید.

دلیل بدحجابی گران بودن پوشش اسلامی است/برخی انتقاد از قوه قضاییه را انتقاد از کل نظام می دانند

همچنین تسنیم نوشت؛

عزت الله ضرغامی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی عصر امروز( دوشنبه14 آذر)در برنامه سخنرانی به مناسبت سالگرد 16 آذر در دانشگاه تهران با بیان اینکه برای من افتخار است که در سالگرد 16 آذر در دانشگاهی که آن حماسه بزرگ خلق شد حضور یابم، اظهار داشت: 16 آذر ماهیتش ضداستکباری و ضدآمریکایی بود و متأسفانه در سالهای مختلف برخی تجمعات دانشجویی برگزار می شد اما در آن حرفی از آمریکا و استکبار نمی زنند.

اهم اظهارات ضرغامی به شرح زیر است:

*در زمان 16 آذر 32 دانشگاه همچنان انقلابی و عدالتخواه بود، با حمله سربازان به دانشگاه سه نفر شهید شدند و همین سه قطره خون پاک نماد استکبارستیزی شد.

* متأسفانه در کشور ما وقتی مسئولی بر سر کار می آید یک کارنامه ننگین و سیاه از مسئول قبلی خود ارائه می دهد این کار موجب می شود هر کار خوبی که کرده باشیم به حاشیه برود. کسانی که کارنامه جمهوری اسلامی را سیاه نشان می دهند قطعا ضدانقلاب است.

* اخیرا یونسکو در گزارشی به شاخصهای توسعه انسانی که 100 واحد است پرداخته و تنها برخی از کشورها شاخصشان 80 به بالا است. جمهوری اسلامی با واحد 78 در مرز طبقه بندی کشورهای بزرگی است که سطح بالایی از امید به زندگی، سلامت و آموزش دارد.

* متأسفانه حلقه دانش و حلقه تجاری سازی و نمونه سازی در کشور ما چندان به هم متصل نشده و متأسفانه دستهایی در کار هستند که حتی نمی توانند دو کارخانه چادرسازی در کشور ما کار کند و چند تاجر با واردات از این طریق پول پارو می کنند. یکی از دلایل بدحجابی همین بالا بودن قیمت پوشش اسلامی است که سبک زندگی را تغییر داده است.

*در این دوره از دولت، رهبر انقلاب به دلیل اینکه از روند توسعه علم راضی نبودند درباره دو وزیر علوم و آموزش و پرورش نیز نظرهایی داشتند. چرا که این سیر پیشرفت علمی مورد رضایت نبود و برخی دستگاه ها از مسیر مثبت پیشرفت خارج شدند.

* امروز در کشور ما از جهت هماهنگی و وحدت همه متحدند و من معتقدم هیچ کس بهتر از ظریف و عراقچی نمی توانند راجع به بدعهدی آمریکا صحبت کنند.

* بانکهای بزرگ قدرت و ثروت در حال اداره کشور هستند افرادی دم از آزادی می زنند که اگر تعدادی جوان بخواهند یک کار تولیدی انجام دهند به آنها آزادی نمی دهند و در اولین جا که بخواهند ورود کنند 100 مانع جلوی پایشان سبز می شود.

* اگر امروز حرف از امر به معروف می زنیم لازمه اش نظارت عمومی است، هزاران منکر بر زمین مانده و هیچ کس راجع به آنها حرف نمی زند. برخی انتقاد از دستگاه قضایی را معادل انتقاد از کل نظام می دانند. اگر کسی حرفهای نامربوط و خلاف زده باید به وی پاسخ داد.

* گاهی انتقادات زیادی به یک مسئول وارد است اما برخی همه این انتقادات را به بوسه زدن بر تابوت هوگو چاوز و یا بغل کردن مادر وی خلاصه می کنند که این ظلم به منتقدان همان شخص است.

تنها راه مقابله با دشمن، تفکر حججی ها و احمدی روشن هاست

ایسنا نوشت:

حمیدرضا حاجی بابایی امروز در همایش روز دانشجو در دانشگاه قم، اظهار کرد: آمریکا با ایجاد یک ارتش پارتیزانی عظیم به نام داعش - که ریشه تفکر آن ها به قرن هشتم و وهابیت برمی گردد و نگاه شان مخالفت با اهل بیت(ع) و عاشورا بود - هدف ایجاد شکاف بین اهل تسنن و تشیع را دنبال می کرد که شکست خورد.

*دلیل قدرتمند شدن داعش، الگو گرفتن و استفاده از فرهنگ شهادت طلبی موجود در تشییع بود اما چون این الگو تقلیدی و ریشه نداشت، شکست خورد. داعش در منطقه شکست خورد و از صحنه روزگار محو شد ولی همچنان تفکر داعشی ادامه دارد؛ این تفکر خطرناک است و آمریکا همچنان به دنبال توطئه دیگر برای گسترش این تفکر می باشد.

* ما در طول تاریخ انقلاب اسلامی همواره با آمریکا پنجه در پنجه بوده ایم، این پیکار عقب نشینی ندارد و عقاید ما همیشه با آمریکا در هماورد است، در این چند ساله همیشه آمریکا در این پیکار شکست خورده است؛ لذا به دنبال این است که با ایجاد جنگ و التهاب در منطقه به اهداف خود دست پیدا کند.

* یک هیئت حاکمه در آمریکا وجود دارد که تصمیمات کلان را می گیرند، زمانی اوبامای سیاه پوست می تواند اهداف آنان را پیش ببرد و امروز سیاست شان این است که با سرکار آوردن ترامپ و دیوانه جلوه دادن او تمام منطق ها و قواعد جهانی را زیر پا بگذارند و از خطوط قرمز عبور کنند و هرکار غیر معمولی را انجام دهند.

* آمریکا امروز به این نتیجه رسیده است که با منطق نمی تواند با ایران مقابله کند و می خواهد در خارج از چارچوب مذاکرات هر کاری که از دست شان برمیاید برای خروج از خط قرمز ها انجام دهند، ولی نمی خواهند به این اذعان داشته باشند و برای پیشبرد اهداف خود ترامپ دیوانه را جلو انداخته اند.

* آمریکا فقط از دو نقطه ضعف عقب نشینی می کند، این دونقطه ضعف یکی تفکر مقاومت امثال سردار سلیمانی ها و شهید حججی هاست که آمریکا را از پای درمی آورد و دیگر نقطه ضعف آن ها تفکر علمی احمدی روشن هاست که آمریکا نمی تواند جلوی این دوتفکر بایستد و عقب نشینی خواهد کرد.

* دانشجو باید پیشتاز باشد، دانشجوی جوان و پرانرژی، نوک پیشرو جامعه است و باید حرف اول را در جامعه بزند و نماد قدرتمند بیان مشکلات اجتماعی باشد. دانشجو ممکن است سلیقه خاصی داشته باشد ولی نباید سلیقه ای رفتار کند و حرکات دانشجویی نباید قربانی حرکات سیاسی شود؛ دانشجو باید جلوی زیاده خواهی و اشرافی گری را بگیرد و مسئولین احساس کنند تحت نظارت دانشجو هستند و بدانند اگر خوب عمل نکنند مورد نقد دانشجویان قرار خواهند گرفت.

29214

   #ضرغامی #داعش #شهادت #عراقچی #مقام معظم رهبری #هشدار #چاوز #عاشورا #انقلاب اسلامی #سردار سلیمانی

محتوای خبر «درخواست متفاوت ضرغامی از ظریف و عراقچی/تلاش جلیلی برای شناساندن اسلام آمریکایی به دانشجویان» را در سایت «خبر آنلاین» ببینید