تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 292
فرمانده بهداشت و درمان ارتش از انجام بیش از ۱۰۰ عمل جراحی در مناطق محروم شرق کشور خبر داد و گفت: توانایی ارائه خدمات پزشکی به بیش از ۲۰۰ هزار نفر را داریم.

رویداد۲۴-فرمانده بهداشت و درمان ارتش از انجام بیش از ۱۰۰ عمل جراحی در مناطق محروم شرق کشور خبر داد و گفت: توانایی ارائه خدمات پزشکی به بیش از ۲۰۰ هزار نفر را داریم.امیر سرتیپ دوم پزشک «جلیل رجبی» فرمانده بهداشت، امداد، درمان و آموزش پزشکی آجا در حاشیه رزمایش ۵ روزه مردم یاری در جمع خبرنگاران با اشاره به خدمات ارائه شده در مناطق محروم استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: در چندروز گذشته، در مناطق پنج گانه که نیروهای ما استقرار یافته اند، تاکنون بیش از ۱۵ هزار نفر از هموطنانمان ویزیت شده اند.

وی افزود: این معاینات و مراحل درمانی در حوزه های مختلف چشم پزشکی، قلب و عروق، ارتوپدی، گوارشی، داخلی، مغز و اعصاب و... انجام شده است.

امیر رجبی با اشاره به استقرار اتاق عمل های سیار گفت: تاکنون بیش از صد عمل جراحی که شامل عمل جراحی چشم پزشکی، ارتوپدی، دندانپزشکی، مغز و اعصاب و... می باشد، در مناطق مختلف ده رئیس، ایرانشهر، کنارک، چابهار و... انجام شده است.

وی گفت: یکی از اقدامات ما اعزام کاروان های بهداشتی به مناطق مختلف جهت ارائه خدمات پزشکی و آموزش های بهداشتی بوده است که در این رابطه پس از ارائه آموزش های لازم بسته های فرهنگی مکمل آموزش های ارائه شده در سطح دانش آموزان منطقه توزیع شده است.

فرمانده بهداشت و درمان ارتش ادامه داد: بسته های ارائه شده شامل مواد شوینده، ضدعفونی کننده، لوازم التحریر، مسواک، کتاب و سایر اقلام بهداشتی است.

وی با اشاره به ارائه خدمات پزشکی و آموزش های بهداشتی در استان خراسان جنوبی تصریح کرد: بیش ۴ هزار نفر طی ۲ روز گذشته در مناطق روستایی استان خراسان جنوبی توسط اداره بهداشت و درمان قرارگاه پدافند هوایی ویزیت شدند.

امیر رجبی با بیان این خبر که تاکنون بیش از ۱۵ مورد عمل زایمان را در سامانه های بیمارستانی داشته ایم، افزود: در کنار این خدمات رادیولوژی، سونوگرافی و آندوسکوپی نیز در سطح مناطق محروم انجام می گیرد.

وی افزود: با توجه به سطح نیاز منطقه و تلاش مستمر تیم های درمانی مستقر، روزانه بیش از ۷ هزار نفر ویزیت می شوند و پیش بینی ما این است که تا پایان این رزمایش تقریباً حدود ۵۰ هزار نفر را ویزیت کرده باشیم.

فرمانده بهداشت و درمان ارتش در پایان گفت: ظرفیت پوشش جمعیت مناطق مورد نظر را به طور کامل داریم و می توانیم در این مدت پذیرای ۲۰۰ هزار نفر از هموطنانمان باشیم.

   #خراسان #کاروان #چابهار #دانش آموزان #بلوچستان #سامانه

محتوای خبر «انجام بیش از ۱۰۰ عمل جراحی در مناطق محروم شرق کشور» را در سایت «رویداد24» ببینید