تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
pixel.gifراجع به بیت المقدس نمی توان تصمیم یک جانبه گرفت

رئیس اجرائیه حکومت وحدت ملی در واکنش به تصمیم ترامپ رئیس جمهور آمریکا در به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل اعلامیه مطبوعاتی صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری آوا، در اعلامیه دفتر مطبوعاتی ریاست اجرایی آمده است: دولت جمهوری اسلامی افغانستان با درک نگرانی عمیق مردم مسلمان کشور و جهان اسلام، تشویش و نگرانی عمیق خود را در رابطه به رسمیت شناختن بیت المقدس و انتقال سفارت امریکا به این شهر، قبلاً از مجراهای دیپلماتیک به رهبری آن کشور ابراز نموده است.

تصمیم اتخاذ شده باعث جریحه دار شدن احساسات تمام مسلمانان جهان گردیده و پروسۀ صلح در خاورمیانه را به مخاطره می اندازد، از این جهت هر اقدام یک جانبه در این خصوص بدون اشتراک فلسطین و راه حل دولت مستقل، به نتیجۀ مثبت و راه حل دایمی منتج نمی گردد.

حکومت وحدت ملی و مردم مسلمان این سرزمین با سایر مسلمانان جهان خواهان تأمین حقوق حقۀ مردم فلسطین جهت داشتن یک دولت مستقل می باشد.

بیت المقدس منحیث اولین قبلۀ مسلمانان جهان که برای سایر ادیان نیز دارای اهمیت است و باید موقعیت آن به اساس قوانین بین المللی، مصوبات سازمان ملل متحد و خواست میلیون ها مسلمان جهان، تثبیت گردد.

چنانکه دیده می شود در ارتباط به این موضوع خوشبختانه اجماع جهانی وجود دارد که راجع به بیت المقدس یک جانبه تصمیم گرفته شده نمی تواند و در چارچوب عمومی صلح باید به حل دایمی منتج گردد.

حکومت وحدت ملی برای تحقق صلح دایمی و عادلانه در فلسطین در همکاری با جهان اسلام و جامعۀ جهانی در چوکات سازمان همکاری کشورهای اسلامی و ملل متحد از این پروسه به صورت دوام دار حمایت می کند.

   #بیت المقدس #سازمان ملل #سازمان ملل متحد #رئیس جمهور #پایتخت #حکومت #افغانستان #جهان اسلام #اسرائیل #خاورمیانه

محتوای خبر «راجع به بیت المقدس نمی توان تصمیم یک جانبه گرفت» را در سایت «آوا پرس» ببینید