تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 259
ریاست جمهوری افغانستان با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که اقدام آمریکا مبنی بر انتقال سفارت این کشور به بیت المقدس و به رسمت شناختن آن به عنوان پایتخت رژیم اسرائیل اقدامی نگران کننده است. 132405_715.png
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو؛ ریاست جمهوری افغانستان با انتشار بیانیه ای در واکنش به اعلام قدس شریف به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی اعلام کرد که دولت جمهوری اسلامی افغانستان مراتب نگرانی عمیق خود و مردم مسلمان این کشور و جهان اسلام را به واشنگتن اعلام کرده است.

دولت افغانستان تاکید کرد این اقدام رئیس جمهور آمریکا فرایند صلح در خاورمیانه را به مخاطره انداخته، زیرا اقدامات یک جانبه نتیجه ای در پی نخواهد داشت.

ریاست جمهوری افغانستان هشدار داد هر اقدام یک جانبه در این خصوص بدون مشارکت ملت فلسطین و راه حل دولت مستقل، نتیجه ای مثبت ندارد و راه حل محسوب نمی شود.

همچنین در ادامه تاکید شده است حکومت وحدت ملی و مردم مسلمان این کشور در هماهنگی با سایر مسلمانان جهان خواستار تأمین حقوق مردم فلسطین برای داشتن یک دولت مستقل است.

ریاست جمهوری افغانستان تاکید کرد بیت المقدس نخستین قبله جهان اسلام است و نباید خواسته میلیون ها مسلمان نادیده گرفته شود. خوشبختانه درباره اینکه نمی توان درباره بیت المقدس یک جانبه تصمیم گرفت اجماع جهانی وجود دارد.

اقدام آمریکا برای به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی خشم مردم مسلمان افغانستان را برانگیخته است و علاوه بر جریان و احزاب سیاسی، مخالفان مسلح دولت این کشور نیز به این موضوع واکنش تندی نشان داده اند.

گروه طالبان با انتشار بیانیه ای به رئیس جمهور آمریکا هشدار داده است که این اقدام ترامپ سبب گسترش آتش جنگ در کشورهای خاورمیانه خواهد شد.

برخی از کارشناسان معتقدند که ترامپ با این کار امنیت نیروهای آمریکایی و اتباع این کشور را در تمام کشورهای جهان به ویژه کشورهای اسلامی به مخاطره انداخته است.

با این حال این اقدام آمریکا نه تن ها محکومیت مسلمانان جهان را در پی داشته بلکه مسیحیان و حتی مردم آمریکا نیز آن را محکوم کرده اند.

   #افغانستان #پایتخت #بیت المقدس #هشدار #رئیس جمهور #خاورمیانه #اسرائیل #جهان اسلام #واشنگتن #حکومت

محتوای خبر «واکنش افغانستان به اقدام اخیر آمریکا/ به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم اسرائیل احساسات مسلمانان را جریحه دار می کند» را در سایت «خبرگزاری دانشجو» ببینید

منبع خبر (خبرگزاری دانشجو) است و جستجوگر هوشمند بتانیوز هیچگونه مسئولیتی در برابر محتوای آن ندارد.

اگر به محتوای خبر «واکنش افغانستان به اقدام اخیر آمریکا/ به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم اسرائیل احساسات مسلمانان را جریحه دار می کند» اعتراض دارید می توانید از طریق بخش تماس با ما گزارش کنید.