تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 429
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به غیر مجاز بودن برخی مواد غذایی موجود در بازار گفت: مردم از خرید محصولات غذایی غیر مجاز و غیر بهداشتی خودداری کنند. - 531444_316.jpg
به گزارش ایران اکونومیست؛ دکتر کامبیز حسن زاده اظهار کرد: معاونت غذا و دارو تقلبی و غیر مجاز بودن عسل با نام تجاری شهد ناب با شماره پروانه ساخت جعلی 25421 /15 را تایید کرده است لذا شهروندان از خرید این محصول خودداری کنند.

وی با بیان اینکه در هنگام خرید باید به آرم تجاری کالا و تاییدیه وزارت بهداشت توجه کرد، افزود: نشانگرهای تغذیه بر روی محصولات غذایی سالم و قابل مصرف نصب شده و مردم هنگام خرید حتما به برچسب و نشانگر رنگی کالا، پروانه ساخت، شناسه کارگاهی، تاریخ تولید و انقضای آن توجه کنند.

دکتر حسن زاده به مردم توصیه کرد برای اطمینان از سلامت کالاها حتما از مراکز معتبر اقدام به خرید کرده و از دست فروش ها و مراکزی که فاقد مشخصات بهداشتی هستند، خرید نکنند.

نشانگرهای رنگی تغذیه ای بر روی برچسب محصولات غذایی مطابق ضوابط و قوانین سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تدوین شده و دارای تاریخ تولید و پروانه ساخت معتبر است.

این نشانگرهای رنگی به مصرف کننده کمک می کند به منظور شناسایی ویژگی های تغذیه ای محصول با توجه به شرایط جسمی و نیازهای شخصی انتخاب آگاهانه داشته باشد.

رنگ قرمز، بیانگر میزان زیاد؛ رنگ زرد (نارنجی) بیانگر میزان متوسط و رنگ سبز، بیانگر میزان اندک این شاخص ها در محصول غذایی است.

   #تغذیه #پروانه ساخت #سلامت

محتوای خبر «مردم از خرید محصولات غذایی غیر مجاز و غیر بهداشتی خودداری کنند» را در سایت «اکونومیست» ببینید