تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 176

بنابر بررسی های اخیر محققان دانشگاه لنکستر از بریتانیا، بر روی 5/1 میلیون نفر که به وسیله شرکت در یک فورم اینترنتی، پرسشنامه ای را پر کردند، مشخص شد که خنده واقعا بهترین دارو برای بیماران سرطانی است. اشاره به انواع بیماری های سرطان با نام های خنده دار و مضحک، می تواند به بیماران مبتلا به سرطان، روحیه بدهد و روند مقابله با بیماری را در آنها بهتر کند.

به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت ) از دیلی میل، نتایج بررسی های محققان نشان داد که بیماران مبتلا به سرطان وقتی بیماری شان را به سخره می گیرند و آنها را با اسامی دیگر مانند ” آقای س.” برای سرطان و یا “کیسه ای ” برای افرادی که مجبور به استفاده از “کیسه کولوستومی” هستند، می نامند، راحت تر می توانند با مشکلات عذاب آور و تهدیدکننده بیماری هایشان کنار آمده و از عهده فرآیند درمان برآیند. این بیماران وقتی در فورم های اینترنتی در مورد وضعیت خود با دیگر بیماران، شوخی می کنند، می توانند میان خودشان جامعه ای تشکیل داده و به یکدیگر روحیه بدهند.

مضمون استعاره هایی که آنها معمولا در این فورم ها استفاده می کنند بیشتر مواقع از حیوانات است. مثلا گاهی اوقات سرطان را ” حیوانی وحشی ” و خودشان را ” یک جوجه کوچک” می نامند. همچنین مفاهیم ورزشی هم در این میان به کار برده می شود. مثلا درمان سرطان را ” ماراتن” می گویند.

استفاده از این اسامی و در مورد بیماری شان جوک گفتن و خندیدن، به بسیاری از بیماران کمک کرده و آنها فرآیند مشکل درمان را با تحمل بیشتری سپری کرده اند.

به گزارش طبنا، این مطالعه نشان می دهد، پزشکان هنگام درمان بیماران مبتلا به سرطان، بهتر است از زبان طنز استفاده کرده و بدین ترتیب امید به زندگی را در آنها افزایش داده و روند درمان را بهبود بخشند.

مترجم: نادیا زکالوند

   #سرطان #سلامت #درمان سرطان

محتوای خبر «خنده، بهترین دارو برای بیماران سرطانی» را در سایت «خبرگزاری سلامت» ببینید