تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 416
بازدید اعضای انجمن آسیایی پارک های علم و فناوری از پاک علم و فناوری البرز و باغ موزه گیاهان دارویی شهرک برکترییس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی با اشاره به فعالیت جهاد دانشگاهی در حوزه گیاهان دارویی، گفت: دهکده گیاهان دارویی خراسان جنوبی نقش بسزایی در گردشگری هدفمند دارد.

جلال الدین صادقی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: دهکده گیاهان دارویی پروژه ای است که علاوه بر اهداف علمی- تحقیقاتی کاملاً کاربردی خویش و معرفی پتانسیل جامع گیاهان دارویی استان، برای گردشگری هدفمند در حوزه گیاهان دارویی نیز می تواند نقش ارزشمندی ایفا کند.

رییس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی افزود: گردشگری باید تخصصی شود و دهکده گیاهان دارویی به تسهیل این امر کمک بسزایی می کند.

وی با بیان اینکه نمایشگاه پژوهش، فناوری و صنعت از سال گذشته بهتر برگزار شد، افزود: اما برای رسیدن به جایگاه مطلوب فاصله زیادی دارد و باید بهتر از این باشد.

رییس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی بیان کرد: عموم مردم باید با مزیت های گیاهان دارویی آشنا شوند و سود حاصل از فروش محصولات نیز نصیب آنان شود.

صادقی ادامه داد: جهاددانشگاهی یک فکر موثر را ارائه می دهد و برای تحقق آن باید نهادها و سازمان ها کمک کنند.

وی با بیان اینکه انتظار داریم در استان تمام نهادها به تحقق ایده های جهاددانشگاهی کمک کنند، افزود: استانداری در این امر بسیار به جهاددانشگاهی کمک می کند.

رییس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی با بیان اینکه گیاهان دارویی می تواند جایگزین نفت شود، تصریح کرد: باید برای اجرایی کردن فکر متخصصین این حوزه کمک کرد.

صادقی با بیان اینکه جهاددانشگاهی به عملیاتی شدن طرح های تحقیقاتی کاربردی در دهکده گیاهان دارویی می پردازد، افزود: جهاددانشگاهی به صورت ویژه در دو حوزه گیاهان دارویی و حوزه علوم اجتماعی فعالیت می کند.

رییس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی اظهار کرد: در حوزه علوم اجتماعی، جهاددانشگاهی در دبیرخانه علمی آسیب های اجتماعی، فعالیت های ارزشمندی انجام داده است.

صادقی یادآور شد: برگزاری سمینارها، کارگاه ها و همکاری با نهادها از فعالیت های این دبیرخانه برای کاهش آسیب های اجتماعی است.


انتهای پیام

   #خراسان #نمایشگاه

محتوای خبر «دهکده گیاهان دارویی نقش بسزایی در گردشگری هدفمند استان ما دارد» را در سایت «ایسنا» ببینید