تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 469

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان، آیت الله کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران شب گذشته سه شنبه 14 آذر به مناسبت ولادت پیامبر گرامی اسلام(ص) طی سخنرانی در هیات شهدای گمنام، اظهار داشت: عظمت و نور پیامبر اسلام(ص) برای کسانی تبلور می کند که با ایشان سنخیت داشته باشند بر همین اساس خداوند به آنها دید و فطرت سالم عطا می کند.

وی افزود: وجود پیامبر(ص) مغناطیسی بود که همه را به سوی خود جذب می کرد، امثال ابولهب عموی پیامبر(ص) با اینکه می دانستند ایشان درباره پیامبری خود راست می گوید اما چون با ایشان سنخیت نداشتند پیامبری او را رد کردند.

آیت الله صدیقی بیان داشت: سرشت و دلی که بوی امیرمومنان امام علی(ع) و پیامبر(ص) را بدهد شیطان به آن راه پیدا نمی کند.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه محبت پیامبر(ص) و ائمه(ع) جزء واجبات دین ما است، عنوان کرد: کسانی که در آیات قرآن و احادیث ائمه(ع) چون و چرا می کنند دلشان مشکل دارد، مثل آنها مثل مریضی است که دنبال دارو نمی روند.

وی گفت: ای کسانی که دین رحمانی آوردید و سیاست و حکومت امیرمومنان امام علی(ع) را قبول ندارید بدانید 900 آیه قرآن کریم درباره دشمن شناسی است چطور چنین وانمود می کنید که نباید با استکبار مقابله کرد، این سخنان به علت نداشتن محبت به حق است.

آیت الله صدیقی ابراز کرد: امیرمومنان امام علی(ع) می فرمایند: اگر عالم را یک لقمه کنند در دهان منافق بگذارند که مرا دوست داشته باشد نمی تواند اما شیعیان و محبان واقعی ما را اگر تکه تکه هم کنند با ما بد نخواهند شد.

امام جمعه موقت تهران اظهار داشت: ضد انقلاب بدبختی که به برکت انقلاب ثروت به هم زده و ولایت پذیر نیست به علت نداشتن محبت به ائمه معصومین(ع) است، در حالیکه جانبازی یا خانواده شهیدایی هستند که با هزار مشکل در زندگی بسیار وفادار به ولایت باقی مانده و از نظام طلبی ندارند.

وی در پایان گفت: انسان بی محبت بی دین هم هست، اما انسان با محبت در بلا هم دین خود را نگه می دارد.

پایان پیام/487
ضمیمه :

   #امام جمعه #قرآن #حکومت #خانواده