تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
رئیس مرکز مدیریت راه های آذربایجان شرقی گفت: راه ارتباطی ۷۰۵ روستای استان بر اثر بارش برف بسته شده بود که راه ۴۵۵ روستا با تلاش ماموران راهداری بازگشایی شد. 132279_370.jpgبه گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو؛ حسین بلوکی گفت: با وجود تلاش ماموران راهداری استان برای بازگشایی راه های روستایی هم اکنون راه ۲۵۰ روستا بسته بوده و ماموران راهداری در حال بازگشایی آن ها هستند.

رئیس مرکز مدیریت راه های آذربایجان شرقی با بیان اینکه راه های اصلی و فرعی استان باز بوده و تردد در آن ها در جریان است، اظهار کرد: هم اکنون حدود ۹۱ گروه راهداری با استفاده از ۶۶۳ دستگاه در محورهای حوزه استحفاظی استان مستقر شده و اقدام به بازگشایی راه ها از طریق برفروبی و نمک پاشی می کنند.

بلوکی یادآوری کرد: بیشترین راه های روستایی بسته شده از شهرستان های اهر با ۶۰ روستا، کلیبر با ۵۰ روستا و هوراند و ورزقان هر کدام با ۳۰ روستا گزارش شده است.

بلوکی با بیان اینکه براساس گزارش اداره کل هواشناسی استان بارش برف از بعد از ظهر امروز شدت می یابد، از رانندگان و مسافران خواست از مسافرت های غیرضروری خودداری کرده و در صورت لزوم خودروهای خود را به تجهیزات زمستانی مجهز کنند.

آذربایجان شرقی دارای ۱۴ هزار و ۷۶۱ کیلومتر راه اصلی، فرعی و روستایی و ۲ هزار و ۷۵۸ روستا با ۲۷۱ هزار و ۹۸۷ خانوار و با بیش از ۱ میلیون و ۱۸۹ هزار نفر است.

   #آذربایجان شرقی #بارش برف #هواشناسی

محتوای خبر «راه ۲۵۰ روستای آذربایجان شرقی بسته است» را در سایت «خبرگزاری دانشجو» ببینید