تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 221
فرهاد تجری

سلامت آنلاین- نماینده مردم قصرشیرین، گیلانغرب، سرپل ذهاب، گواور، سومار، نفت شهر و خسروی در مجلس شورای اسلامی گفت: در بحران زلزله غرب کشور و مشکلات پس از آن، وزارت بهداشت و زیرمجموعه های آن، یکی از دستگاه هایی بود که به نحو صحیح، حضور فعال داشت و حتی فراتر از تکالیف و وظایف قانونی خود عمل کرد.

به گزارش سلامت آنلاین، دکتر فرهاد تجری، اظهار کرد: در جلسات مختلف با حضور مسئولان کشور، عملکرد مثبت و جهادی وزیر بهداشت، معاونین و مدیران این وزارتخانه، بارها مورد تقدیر قرار گرفت اما دکتر کولیوند رییس سازمان اورژانس کشور یکی از شخصیت های، بارز، موثر و مهمی بود که در بین مردم مناطق زلزله زده، ماندگار شد و مردم قدردان وی هستند.

وی اقدامات وزارت بهداشت و سازمان اورژانس کشور را در رسیدگی به وضعیت مصدومان و انتقال آنها به مراکز درمانی استان کرمانشاه و سایر استان های کشور را مطلوب و مناسب ارزیابی کرد و افزود: وزارت بهداشت در زلزله غرب کشور، یکی از دستگاه های خدمات رسانی بود که عملکرد آن در بین مردم مقبولیت داشت.

نائب رییس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با اشاره به راه اندازی بیمارستان جایگزین شهدای سرپل ذهاب، یادآور شد: امکان بازسازی کامل بیمارستان تخریب شده سرپل ذهاب در فرصت کوتاه، میسر نبود و امروز شاهد بودیم که بیمارستان جایگزین شهدای سرپل ذهاب در محوطه بیمارستان قدیمی بانگر در کمترین زمان و در مدت ۱۳ روز تجهیز و آماده خدمت رسانی شد.

دکتر تجری با بیان اینکه بیمارستان جایگزین شهدای سرپل ذهاب بیش از ۵۰ تخت بیمارستانی ظرفیت دارد، گفت: این تعداد تخت بیمارستانی برابر با تعداد تخت های بیمارستان شهدا قبل از زلزله است و می تواند خدمات درمانی را به مردم این منطقه ارائه دهد.

وی تاکید کرد: ای کاش مجموعه های مدیریتی و مسئولان دستگاه های اجرایی مانند مدیران ارشد حوزه سلامت، می توانستند منشا اثر و خدمات باشند.

نماینده مردم قصرشیرین، گیلانغرب، سرپل ذهاب، گواور، سومار، نفت شهر و خسروی در مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کرد که با قول مساعد، جدیت و اراده وزیر بهداشت، شاهد راه اندازی بیمارستان تخریب شده شهدای سر پل ذهاب باشیم.(وبدا)

   #زلزله #سرپل ذهاب #مناطق زلزله #سلامت #کرمانشاه #کمیسیون اصل ۹۰ #زلزله غرب کشور #غرب کشور #استان کرمانشاه #خدمت رسانی

محتوای خبر «وزارت بهداشت در مناطق زلزله زده، فراتر از وظایف قانونی اش عمل کرد» را در سایت «سلامت آنلاین» ببینید