تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 180
بیلبل
موسسه مطالعات استراتژیک آمریکا SSI آنالیز کرده است که سیستم های رباتیک و استفاده آن ها در زمینه های ابزار آلات جنگی مانند هواپیماهای بدون سرنشین، به آرامی در علوم نظامی رخنه کرده و این رخنه از اوایل قرن 21 در حال انتقال از دانش تئوری به واقعیات نظامی است. به نظر می رسد سیستم هایی که در حال آموزش هستند در آینده مانند یک حیوان آموزش دیده بتوانند باتوجه به برنامه ریزی هایی که سیستم های خبره آنها انجام می دهد در بهترین حالت خود عمل کنند.

ترجمه اختصاصی ایسکانیوز- سیستم های مسلح به علم روباتیک در حال پیشرفت هستند و باتوجه به وابستگی ارتش آمریکا به نیروهای بیشتر ، وارد کردن علم روباتیک برای مقاصد نظامی در حال انجام است. این فرآیند فاز به فاز انجام می گیرد و حتی ممکن است در آینده تانک هایی با استفاده از علم روباتیک طراحی گردد.

تعادل نسبی بین سیستم های هوشمند در سیستم های آزمایشی سلاح های رباتیک در حال پیشرفت است و در برخی موارد نهادینه می گردد.

به عقیده نویسنده در مجموع پیامد های استراتژیک انقلاب روباتیک نمی تواند بیش از حد اغراق آمیز باشد، روباتها اکنون هستند و در آینده نیز برای امنیت ملی ایالات متحده آمریکا خواهند بود و این کشور برای حرف زدن در حیطه نظامی و تسلط نظامی نیاز به استفاده از روبات ها دارد.

از این رو، تصمیمات فعلی و آینده مربوط به ظهور سیستم های روباتیک مسلح شده در میدان جنگ تجلی خواهد یافت و در نهایت تأثیر بنیادی بر رفتار ایالات متحده در جنگ ها در دهه های آینده خواهد داشت.

سیستم های روباتیک مسلح شده (مانند هواپیماهای بدون سرنشین ) که اکنون در میدان جنگ ظاهر می شوند، واقعیت های استراتژیک جدیدی را نه تنها برای نیروهای آمریکا بلکه برای متحدان و متفقین بالقوه آینده اش به وجود آورده است.

رویکرد روباتیک کنونی تعیین کننده اصلی در مورد توانایی آمریکا برای حفظ سلطه به عنوان قدرت نظامی اصلی جهان در قرن بیست و یکم است.

سوالات متعدد درباره اهمیت جنگ افزارهای مورد استفاده با تکنولوژی هوش مصنوعی وجود دارد « با توجه به این که این هواپیماهای بدون سرنشین هنوز در مرحله آزمایشی و کارآفرینی خود قرار دارند» .

نویسنده در این مقاله به بررسی، سیستم های روباتیک مسلح شده ، تجزیه و تحلیل طول عمر سیستمهای مسلح و واقعیات استراتژیک جدید پرداخته است و با تجزیه تحلیل ها نشان داده که سیستم های روباتیک مسلح در فاز آزمایش خود به سر میبرند و پیشرفت های نظامی با رهبری ایالات متحده، حدود 15 سال است که با فرآیند آزمایش و خطا در حال توسعه و گسترش این سیستم ها هستند.

سیا از اکتبر سال 2001 موشک هوا به زمین را در هواپیمای بدون سرنشین قرار داد. البته هواپیماهای بدون سرنشین از سال 1995« هنگامی که برای اولین بار در بوسنی مستقر شدند» وجود داشت اما تنها برای مأموریت های اطلاعاتی، نظارت و شناسایی استفاده شده است.

استفاده روز افزون از روبات ها در صنعت و همچنین گسترش سریع آنها در عملیات نظامی « که در دهه های آتی به طور گسترده ای استفاده شده است » نشان می دهد که نیروهای فعلی آمریکا می توانند با کاهش تعداد کارکنان توسط سیستم های رباتیک مسلح شده حمایت شوند.

استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین

ایالات متحده آمریکا برای مقابله با حملات تروریستی مانند 11 سپتامبر و مبارزه با تروریست ها و مقابله و شناسایی از هواپیماهای بدون سرنشین استفاده کرده است. این امر به دلیل پیشرفت تکنولوژی هواپیماهای بدون سرنشین امکان پذیر شده است که اجازه استفاده از این سیستم ها را به طور کنترل از راه دور و از مراکز فرماندهی ایالات متحده برای اهداف و ماموریت ها فراهم آورده است.

هواپیماهای بدون سرنشین ثابت کرده اند که دارای قابلیت های بیشتری نسبت به هواپیماهای مجهز هستند و نقش مهمی در پرواز دارند.

هواپیماهای بدون سرنشین می توانند مدت زمان بسیار طولانی تری نسبت به هواپیماهای معلولی در حال پرواز باشند، بدون این که باعث خستگی خلبان شوند و خلبان از راه دور می توان به راحتی کنترل را دردست بگیرد، بدون این که نیاز به بازگشت به برج کنترل برای تغییر خدمه داشته باشد. علاوه بر این از دست دادن یک هواپیمای بدون سرنشین بهتر از از دست دادن خلبان و استفاده از وی برای اهداف تبلیغاتی و تخلیه اطلاعاتی یا کشتن وی است.

در هواپیماهای بدون سرنشین می توان فضای مورد نیاز که برای کابین خلبان استفاده می شود را حذف کرد و از آن برای سایر زمینه های کاربردی و یا کم کردن اندازه سیستم ها استفاده کرد.

   #رباتیک #راه دور #کارآفرینی #هوش مصنوعی #ارتش آمریکا #امنیت ملی #مقاله

محتوای خبر «نبردهای نظامی رباتیک» را در سایت «ایسکا نیوز» ببینید