تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 404
17-12-3-10113p_istock_000002307811.jpgدانش > پزشکی - همشهری آنلاین:
پزشکی در هندوستان به اشتباه نوزادی که به تازگی متولد شده بود را مرده اعلام کرد، اما خانواده این نوزاد ساعاتی بعد متوجه شدند نوزاد زنده است و نفس می کشد.

براساس گزارش CNN، مادر این نوزاد پسر روز پنجشنبه 30 نوامبر 2017 در بیمارستانی به نام مکس سوپر در دهلی نو یک دوقلو را به دنیا آورد که پزشک اعلام کرد نوزاد دختر مرده به دنیا آمده و نوزاد پسر نیز در وضعیت وخیمی به سر می برد و دوساعت بعد نوزاد پسر را نیز مرده اعلام کرد.

والدین دو نوزاد پس از ساعاتی برای دفن فرزندانشان راهی قبرستان بودند که درون یکی از کیسه های پلی اتیلنی ویژه بیمارستان حرکاتی را مشاهده کردند و پس از باز کردن کیسه متوجه شدند نوزاد پسر زنده است و نفس می کشد. نوزاد پس از آن به بیمارستانی دیگری انتقال داده شد تا تحت درمان قرار گیرد زیرا والدین نوزاد دیگر به پزشکان بیمارستان مکس سوپر اعتماد نداشتند.

با این همه بیمارستان در بیانیه ای اعلام کرد که نوزاد پسر بدون هیچ نشانه ای از حیات به خانواده اش تحویل داده شده است و آنچه رخ داده، پدیده ای نادر توصیف کرده اند که نیاز به بررسی بیشتر دارد.

این رویداد باعث شد تا وزیر بهداشت هند با غیرقابل قبول خواندن این عمل، دستور تحقیق و تفحص بیمارستان مذکور را صادر کند تا درصورت یافتن خطا از سوی یکی از مسئولان این رویداد، با او شدید ترین برخوردها صورت گیرد.

   #خانواده #وزیر بهداشت #هندوستان #هند #همشهری

محتوای خبر «خطای پزشکی در تشخیص زنده بودن نوزاد» را در سایت «همشهری آنلاین» ببینید