تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 325
گنجینه هایی از اسکات فیتز جرالد، ارنست همینگوی و اما گلدمن در حراج بونامز نیویورک / عکس حراج بونامز نیویورک آثاری از ادیبان و نویسندگان بنام را چکش می زند.

سرویس فرهنگ و ادبیات هنرآنلاین: حراج بونامز نیویورک آثاری از ادیبان و نویسندگان بنام را چکش می زند. در این حراج که با عنوان "صداهای قرن بیستم" امروز، ششم دسامبر برگزار می شود نسخه اوریجنال شاهکار اسکات فیتز جرالد، یعنی گتسبی بزرگ (1925) با قیمت 40 تا 60 هزار دلار، دست نوشته هایی از اما گلدمن با قیمت 70 تا 100 هزار دلار و پاره هایی از "ناقوس ها برای که به صدا درمی آیند" اثر ارنست همینگوی با قیمت 25 تا 35 هزار دلار چکش می خورد.

"گتسبی بزرگ"، شاهکار اسکات فیتزجرالد برای اولین بار در ۱۰ آوریل ۱۹۲۵ منتشر شد و آنچه در این حراج چکش خواهد خورد همین نسخه از رمان است. ماجراهای این کتاب در نیویورک و لانگ آیلند و در تابستان سال ۱۹۲۲ اتفاق می افتند. داستان دورانی را توصیف می کند که فیتز جرالد خود آن را دوران موسیقی جاز یا عصر جاز می نامید. چاپ اول گتسبی بزرگ (در سال ۱۹۲۵) موفقیت چندانی کسب نکرد و در طول مدت ۱۵ سال باقی مانده از عمر فیتز جرالد فقط حدود ۲۵٬۰۰۰ جلد از آن به فروش رسید. کتاب در سال های پایانی ۱۹۳۰ (دوران رکود اقتصادی بزرگ) و همچنین در خلال جنگ جهانی دوم بطور کلی بدست فراموشی سپرده شد، اما بعد از جنگ، در سال های ۱۹۴۵ و ۱۹۵۳ تجدید چاپ شد و بلافاصله خوانندگان و طرفداران بیشماری یافت.

در بونامز نیویورک همچنین دست نوشته هایی از اما گلدمن با قیمت 70 تا 100 هزار دلار چکش خواهد خورد. اما گلدمن بیش از همه به دلیل فعالیت های آنارشیستی سیاسی، نوشته ها و سخنرانی هایش مشهور است. گلدمن نقشی اساسی در توسعه فلسفه سیاسی آنارشیسم در آمریکای شمالی و اروپای اوایل قرن بیستم داشت.

و در آخر در این حراج پاره هایی از "ناقوس ها برای که به صدا درمی آیند" اثر ارنست همینگوی با قیمت 25 تا 35 هزار دلار چکش می خورد. این رمان در سال ۱۹۴۰ منتشر شد. عنوان این کتاب برگرفته از یکی از آثار شاعر انگلیسی زبان، جان دان است.

1

نسخه اوریجنال شاهکار اسکات فیتز جرالد، گتسبی بزرگ، 1925: 40 تا 60 هزار دلار

2

دست نوشته هایی از اما گلدمن: 70 تا 100 هزار دلار

3

پاره هایی از "ناقوس ها برای که به صدا درمی آیند" اثر ارنست همینگوی: 25 تا 35 هزار دلار

   #نیویورک

محتوای خبر «گنجینه هایی از اسکات فیتز جرالد، ارنست همینگوی و اما گلدمن در حراج بونامز نیویورک / عکس» را در سایت «هنرآنلاین» ببینید