تاریخ دریافت خبر:
آیت الله جوادی آملی

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله العظمی عبدالله جوادی آملی ظهر چهارشنبه در مراسم عمامه گذاری جمعی از طلاب که به مناسبت سالروز میلاد پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) در بنیاد علوم وحیانی اسرا برگزار شد، در سخنانی اظهار داشت: هر کسی که به دنیا می آید پدر و مادر برای او شناسنامه می گیرند اما در ادامه مسیر خودش باید شناسنامه خود را انتخاب کند.

وی افزود: کسانی که امروز به لباس روحانیت ملبس شدند در حقیقت شناسنامه جدیدی را انتخاب کردند.

این استاد سطوح عالی حوزه اظهار داشت: هیچ مقامی بالاتر از این نیست که انسان در مسیر اهل بیت(ع) قرار گیرد و جامه رسمی روحانیت را به تن کند.

وی با تبریک فرا رسیدن میلاد پیامبر اسلام(ع) گفت: خداوند در قرآن از حضرت محمد(ص) با جلال و شکوه یاد می کند و برای پیامبر اسلام(ص) حرمت ویژه ای قائل است و به جان او قسم یاد می کند.

آیت الله جوادی آملی گفت: خداوند وقتی به عمر پیامبر(ص) قسم می خورد این عمر در حقیقت عمر عقلی است و انسان به جایی می رسد که عمرش بینه می شود.

وی افزود: هرگز قسم خداوند در برابر بینه نیست بلکه به خود بینه قسم یاد می کند.

لباس روحانیت بسیار مقدس است

این مفسر قرآن کریم ادامه داد: پیامبر و اهل بیت(ع) ما را به عنوان فرزندی قبول کرده است و این لباس بسیار مقدس است.

وی تصریح کرد: روزی همه موجودات را خداوند می دهد و خداوند فرمود هیچ جنبنده ای نیست که روزی نداشته باشد.

آیت الله جوادی آملی بیان داشت: دنیا دائمی نیست و میوه های دائمی در بهشت است و این دنیا برای هیچ کسی میوه نمی شود بلکه فقط شکوفه است که تنها انسان را به خود جلب می کند.

وی تأکید کرد: لباس روحانیت برای همیشه است و خاتمه ای ندارد و طلاب باید حرمت آن را داشته باشند و وقتی روحانیون می توانند آبرومند زندگی کنند چرا باید دنبال این و آن برویم.

مرجع تقلید شیعیان افزود: هیچ کس به اندازه روحانیت به رسول الله(ص) نزدیک نیست چرا که مردم از روحانیون دین را می آموزند و باید قدردان نعمت حرکت در مسیر اهل بیت(ع) و یاری دین پیامبر(ص) باشیم.

   #میلاد پیامبر #قرآن